Genel 

Ielts Sınav Programı

IELTS SINAV PROGRAMI UYGULAMASI

Ielts Sınav Programı İçeriği

1  –  Ielts Sınav Programı ( Birebir Ielts Sınav  Eğitimi  )
2 –  Ielts Sınav Programı ( 4 kişilik Grup ile  Ielts Sınav Eğitimi )

1  –  Ielts Sınav Programı ( Birebir Ielts Sınav  Eğitimi  ) : IELTS Sınav programına  birebir katılan aday öğrenciler, IELTS Sınav programlarında birebir özel ders almanın sınav sonuçları üzerindeki olağanüstü olumlu etkisinden, uzman, profesyonel bilgi, beceri ve tekniğe sahip hocalardan aldıkları eğitimle hayallerini süsleyen amaçlarına rahatça ulaşabilir. Bu gücünü ve etkisini içeriğinden alan özel dersler için hazırlanmış IELTS Sınav programlarıyla  bireysel ders almalarının karşılığı olarak ayrıcalık kazanır ve IELTS Sınav programlarının uygulanma gün ve saatlerini kendileri belirler. Böylece, aday öğrenciler günlük yaşamlarında bir değişiklik yapmak zorunda kalmaz.Hem işlerini yada öğrenci iseler eğitimlerini yaparlar hemde ihtiyaçları olan eğitimi alırlar. Aday öğrencilere verilmesi gereken ders sayısı,yapılan seviye sınav sonuçlarına, becerisine, anlatılan dersleri kavrama kapasite ve yeteneğine  ve adayın sınavda elde etmek zorunda olduğu ” score ” a bağlı olarak belirlenir.

2 –  Ielts Sınav Programı ( 4 kişilik Grup ile  Ielts Sınav Eğitimi ) : IELTS Sınav programlarında bulunan kalabalık grupların düzensizliğinden arındırılmış, daha kaliteli ve nitelikli eğitimlerin verildiği ve daha az sayıda öğrenci olmasına rağmen kalabalık gruplarda alınan fiyata yakın ücretlerle   4 kişilik küçük gruplara katılarak birebir özel eğitim  kalitesinde eğitim alabilirsiniz. IELTS Sınav programlarında Grupların bilinçli bir biçimde 4 kişi ile sınırlandırılması, grup programlarına katılan aday öğrencilere bu imkanı sunar. Çünkü, gruplar 4 kişi olduğundan, grup programlarına dahil olan  öğrenciler eğitimler sırasında,anlamadıkları bir konu ile karşı karşıya kaldıklarında,grup sayısı az olduğundan istedikleri gibi soru sorabilirler. Ayrıca, gruba eğitimi veren eğitmenlerde aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilirler ki buda grup eğitimlerine bireysel bir nitelik katarak,özel ders kalitesinde eğitim alabilirler.

 Ielts Sınav Formatı

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 modülden meydana gelir.. Konuşma bölümü hariç tutulurs, sınavın toplam süresi 2 saat 45 dakikadır.

 1. Dinleme  : 4 bölüm – 40 soru – 30 dakika
 2. Okuma    : 3 bülüm – 40 soru – 60 dakika
 3. Yazma    :  2 bölüm – 60 dakika
  Bölüm 1: 150 kelime
  Bölüm 2: 250 kelime
 4. Konuşma : 3 bölüm – 11-14 dakika

 

IELTS SINAV PROGRAMLARINDA NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

 

 1.  IELTS Sınav programlarında genel İngilizceden daha çok, ” sınav teknikleri ve sınav taktikleri “ eğitiminin verilmesini üçüncü bir neden olarak gösterebiliriz.
 2. IELTS Sınav programlarında yer alan aday öğrencilere asla onları zorla bizden ders almaya mecbur eden ve bunun için öğrenciye yasal bir sorumluluk yükleyen  ”  SENET “ yapılmaz 
 3. IELTS Sınav programlarında her modül için ayrı ayrı eğitim alınabilir.Yetersiz gördüğünüz yanlarınızı geliştirmek yada bu konuda ilerlemek için de tek tek eğitim alabilirsiniz.bu da son neden olabilir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment