Genel 

Ielts Sınavı

Ielts Sınavında Aile Desteği Hakkında Bilgiler

Ielts Sınavında Aile Desteği Öğrenci İçin Gerekli mi

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi)

( IELTS sınavı hazırlığında aile desteğine gereksinim duyanlarla duymayanlar arasında yapılan bu kıyaslama ile adayların IELTS sınavı hazırlığı öncesinde olaya nasıl yaklaştıkları hakkında bir makale. )

IELTS Sınavında Aile Desteği, olmaksızın başarılı olma şansı yakalanabilir mi ? Bu soruyu sormadan ve yanıtını irdelemeden bir kanıya varmak zor. Zira, IELTS sınavı genelde yetişkinlerin  girdiği bir sınav olduğundan daha doğru bir deyimle üniversite bitirmişlerin katıldığı bir sınav olduğundan konuyu incelerken IELTS sınavına girmek isteyenlerin içinde çalışan ve çalışmayan kesimleri düşünerek bir yargıya varmakta yarar var.

Çalışan kesimden biri IELTS sınavına girmek istediğinde, çalıştığı, belli bir geliri olduğu ve kendi ayakları üzerinde durabildiği için genellikle aile desteğine pek ihtiyaç duymazlar. IELTS sınavına hazırlık için alınması gereken ders sayısını sorar ve ücreti pek dert etmezler. Zaman, zaman İş Bankası yada Thy veya benzeri kurumlardan gelen ve IELTS sınavı için eğitim almak isteyen adaylar pazarlık bile yapmaksızın IELTS sınavı için eğitime başlarlar. Zaten bu gibi adaylar genellikle çalıştıkları sektörde yada kurum içinde yükselmek istedikleri ve kendilerinden de IELTS sınavı  sonuçları istendiği için onların IELTS sınavı için aile desteğine pek gereksinimi yoktur. Zaten, IELTS sınavında  başarılı olduklarında yükseleceklerdir ve bu yükselme de onlara bir artı  olarak dönecek ve maaşları yada gelirleri artacaktır. Bu nedenle IELTS sınavı için ailelerinden destek veya katkı istemezler.


Üniversiteyi bitiren ama hala eğitimine devam  etmek isteyenler, kendilerinden istenen IELTS sınavı sonuç belgesini almak için IELTS sınavı için eğitim almak istediklerinde ailelerinin desteğine henüz çalışmaya başlamadıklarından ihtiyaç duyarlar. Bu tür kişiler, ailelerinin desteği ile IELTS sınavı için hazırlanacaklarından ücret konusunda ince eleyip sık dokurlar, pazarlık yaparlar ve sonuçta eğitim almaktan genellikle ücret yüzünden vazgeçerler. Bu tür kişiler daha çok ucuz olduğu için kalabalık gruplarla yapılan IELTS sınavı için kursları tercih ederler. Çünkü paraları çalışmadıkları için kısıtlıdır ve yeterli değildir ailelerinden destek almak zorundadırlar. Onlara yük olmamak açısından tercihlerini bu yönde kullanırlar. Yapacakları fazla bir şey yoktur. Çoğu kez de, kendi başlarına çalışarak bu sorunu çözmeye çalışırlar. Aile desteği ile IELTS sınavına girecek olanlara sabırlar ve başarılar dileriz. Gerçekten zor durum.

IELTS sınavına hazırlık aşamasında, çalışanların aile desteğine pek ihtiyacı olmamasına karşın, çalışmayanların böyle bir desteğe kesinlikle ihtiyacı olduğu görülüyor.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment