IELTS Sınavı

IELTS Sınavı konusunda açıklamaIELTS Sınavı Hakkında

IELTS Sınavı Hakkında Bilgi

IELTS sınavı, International English Language Testing System’inin kısaltmasıdır ve İngilizce konuşmanın gerekli olduğu bir yerde çalışmak, yaşamak veya bir iş bulmak için gereken en popüler resmi sınavlardan biridir. Diyelim ki IELTS sınavı, dili kullanma becerilerinizin ve yeteneklerinizin bir ölçüsüdür. Bu nedenle, hazırlıklı olursanız, o kadar kolay olacaktır.

Temeller

Aynı dinleme ve konuşma modülleri, ancak farklı okuma ve yazma modülleri ile seçebileceğiniz 2 tür IELTS sınavı vardır:

Genel eğitim – orta öğretim, çalışma veya eğitim programları için.
Akademik – yüksek ve ileri eğitim için.

IELTS Sınavının yapısı çok iyi organize edilmiştir ve  4 bölüm vardır. Her bölümün belirli bir sürede tamamlanması gerekir:

Dinleme : 30 dakika . Normalde, bir sohbeti dinler ve ardından ilgili bazı soruları cevaplarsınız. Ayrıca verilen bazı ifadelerin doğru mu yanlış mı olduğunu belirtmelisiniz. İki veya daha fazla kişinin ne hakkında konuştuğunu anlamaya ve konuşmalarının ana noktalarını anlamaya çalışırken iyi dinleme becerilerine ihtiyacınız olacak.

Okuma : 60 dakika . Bir dizi üç metin okuyacak ve ilgili 40 soruyu yanıtlayacaksınız. Her şey, tüm soruları kapsamlı bir şekilde yanıtlamak için zamandan kazanmak için başlıkları ve metni verimli bir şekilde taramakla ilgilidir.

Yazma : 60 dakika . Resmi bir mektup, makale vb. Gibi farklı türden metinler olabilen bir konu alacaksınız. Uygun cümleler ve kelime dağarcığını kullanarak düşüncelerinizi ifade eden bir metin geliştirmeniz gerekecektir.

Konuşma : 11-14 dakika . Bu IELTS sınavı kişiden kişiye yapılır. Bir sınav görevlisi, ısınmak için size temel sorular sormaya başlayacak ve farklı konular hakkındaki fikirlerinizi sormaya devam edecek ve bir tartışma ile sonuçlanacaktır. İyi argümanlar kullanmanın yanı sıra, uygun kelimeleri kullanırken ikna edici bir şekilde yapılandırmak önemlidir.
Her tür IELTS sınavı ve daha fazlası hakkında bilgi edinin.

Yukarıdaki bölümler, konuşma bölümü haricinde arka arkaya ve ara vermeden alınır. IELTS Sınavı programına bağlı olarak, muayenenizden farklı bir günde bile yapılabilir. Sınav numaranızı  ve kimliğinizi getirmeyi unutmayın!

Nasıl başvurulur?

IELTS sınavına başvurmak için IELTS web sitesine girmeniz ve evinize en yakın merkezi kontrol etmeniz yeterlidir. Olası IELTS sınavı tarihlerini ve uygunluklarını görebilir ve doğrudan bir  eğitim merkezimizdeki sınava kayıt olabilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğunu ve kayıt ücretini nasıl ödeyebileceğinizi dikkatlice okuyun.

Kaydolmadan önce,  IELTS sınavına hazırlanmak ve ihtiyacınız olan yeterliliği elde etmek için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz! Belirli bir günde müsait bir koltuk için başvuruda bulunuyorsunuz ve fikrinizi değiştirmek sadece ek maliyetler anlamına gelmiyor, aynı zamanda alternatif sınav tarihleri ​​zaten tam olarak doldurulmuşsa oldukça gecikmeye neden olabilir.