Ielts Sınavı

IELTS SINAVI PROGRAMI

Ielts Sınavı Programı İçeriği

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

Bu sınav Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak isterseniz girmeniz gereken sınavlardan biridir
Yurt dışında mezun olduğunuz üniversitenin, mezun olduğunuz bölümü ile ilgili olarak master yapmak isterseniz, yurt dışında ki üniversitenin istediği İngilizce seviye sınav sonucu için gerekli olan sınav.
Yurt içinde her hangi bir üniversiteye kayıt olmak istediğinizde eğer üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak ve muafiyet kazanmak isterseniz  sınav sonuçları geçerlidir bilinen, verdiği eğitimin kalitesi ile tanınan ve diploması her yerde geçerli olan üniversitelerde.
Üniversitelerde hazırlık sınıfı bitirme sınavları olan proficiency sınavları yerine sınav sonuçlarını kullanabilir ve hazırlık sınıfını atlayabilirsiniz,örneğin.
Eğitiminin kalitesi ile ünlü olan yurt içindeki bir üniversitede,kendi dalınızda master yada doktora yapmak isterseniz sınav sonuçları geçerlidir ve sınavdan alınan skorlar kullanılabilir.
Yurt dışında Kanada yada Avustralya gibi bir ülkede yaşamak ve hayatınızı o ülkede çalışarak sürdürmek isterseniz bu ülkelere yerleşmenin ilk koşulu  sınavın başka bir türü olan general training sınavına girmek ve istenilen ” skoru ” almak gerekir.
Artık,yurt içindeki bir çok kurum ve kuruluşlar istihdam etmek üzere almak istedikleri elemanların İngilizce bildiklerinin kanıtı olarak  sınav sonuçlarını istemekte ve almak istedikleri elemanları İngilizce seviyelerinin ölçüsü olarak kabul etmekte.Yani, sınav sonuçları bu günlerde ne derecede İngilizce bildiğinizin kanıtı olarak kullanılmakta.

Yukarıda kullanım yerleri açık ve net bir biçimde özet olarak anlatılan  sınav için acaba , sınava hazırlananların ne yapmaları gerekir ?
Her şeyden önce bilinmesi gereken en önemli şey,  sınav için hazırlananların seviyelerini tam ve gerçek bir şekilde bilmeleri gerekir.Bunun için,sıradan bir kursa giderek sadece 100 tane gramer sorusundan oluşan seviye sınavı adı altında pazarlanan dandik bir sınava girmeniz size seviyeniz hakkında gerçek anlamda bilgi vermez.Seviyenizi anlamak için gireceğiniz sınavda , gramer bilgisi yanında,vocabulary ( kelime bilgisi ) , reading comprehension ( okuduğunu kavrama ) , writing comprehension ( essay yazımı ) listening comprehension ( dinleneni kavrama ) gibi İngilizcenin diğer temel unsurlarının da olması gerekir.Ancak . bu tür ciddi bir şekilde hazırlanmış bir seviye sınav sonucunda gerçek  seviyeniz ölçebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.
Bu şekilde ciddi bir seviye sınav sonucu belirlenen seviyeniz eğer intermediate yada upper-intermediate değilse  sınav için tek başına çalışmanız ve başarmanız imkansız denecek kadar zordur.
Elbette ki , intermediate seviyesinde olanları upper-intermediate seviyesinde olanlara oranla  sınava hazırlık için daha fazla sayıda ders alması gereklidir.

IELTS SINAVI PROGRAMLARI

Reading Sınavı : Reading sınavının reading modülünde soruların soruların türü 14-15 tanedir.Bu soru türlerinin tamamının nasıl çözüldüğünü bilmek  sınavıda başarı kazanmak için çok gereklidir.

Listening Sınavı : Listening sınav modülünde,dinlenen parçaların çözümü için parçaların nasıl dinlenilmesi gerektiğini bilmek  sınav için iyi skor elde etmek anlamına gelir.

Writing Sınavı :Writing sınavında , essay , chart ve mektupların nasıl yazılması gerektiği ve verilen konular okunduğunda ne tür bir essay yazılması gerektiğini anlamak  sınavda istenilen skoru elde etmek açısından çok yararlıdır.

Speaking Sınavı : Speaking sınavında konuşma anında sorulan sorulara nasıl cevap verilmesi gerektiğinin bilinmesi sınavda başarı getiren en önemli etkenlerden biridir.