IELTS Sınavı 2020-21 Hakkında

IELTS Sınavı 2020-21 Hakkında Açıklamalar

IELTS Sınavı 2020-21 Hakkında Gerekli Olan Bilgiler

IELTS Sınavı 2020-21 Hakkında bazı açıklamalar yapmadan önce bilinmesi gereken şey uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi, İngilizce’nin iletişim ve öğretim dili olduğu yerlerde çalışmak ya da çalışmak isteyen adayların dil yeteneklerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. IELTS Sınavı 2020-21 Hakkında yapılan açıklamalarda IELTS’in dört temel dil becerisini kapsadığıdır – dinleme, okuma, yazma ve konuşma. IELTS Sınavı üç saygın uluslararası kuruluş tarafından yönetilir – British Council, IDP: IELTS Avustralya ve Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları (Cambridge ESOL). IELTS, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’daki üniversitelere ve eğitim programlarına kabul için zorunlu bir sınavdır.

Avustralya’ya öğrenci vizesi almak isteyenler için bir zorunluluk haline geldiğini biliyor muydunuz? Testler tüm dünyadaki merkezlerde yapılır. Uluslararası olarak, üniversiteler, meslek kuruluşları, devlet kurumları ve Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerin göçmenlik makamları testleri tanır.

IELTS Sınavı Uygunluk Kriterleri

IELTS Sınavı 2020-21 Hakkındaki açıklamalara göre IELTS Sınavına girmek için asgari yaşınız en az 16 yıl olmalı ve geçerli bir pasaportunuz olmalıdır.

Aşağıdaki kategorilerden birine girerseniz sınava girmeye hak kazanacaksınız:

İngiltere / Avustralya / Kanada / Yeni Zelanda / ABD’de eğitim planlaması
Tıp uzmanı olmak, İngiltere / Avustralya / ABD’de çalışmayı veya daha fazla çalışmayı planlamak
Kanada / Avustralya / Yeni Zelanda’ya göç etmeyi planlıyoruz.

BAZI IELTS SINAV GERÇEKLERİ

Neden iki IELTS formatımız var?

IELTS’in iki versiyonu vardır – Akademik ve Genel Eğitim. Akademik sınav, İngilizce konuşulan bir ülkede yüksek öğretim düzeyinde okumak isteyenler içindir. Genel Eğitim testi, iş deneyimi veya eğitim programları yapmak, ortaokul yapmak veya İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek isteyenler içindir. Tüm adaylar aynı Dinleme ve Konuşma sınavlarını alır ancak farklı Okuma ve Yazma sınavları alır

Hangisini almam gerektiğini nasıl bilebilirim?

Akademik ve Genel Eğitim sınavlarının IELTS Sınavı 2020-21 Hakkındaki açıklamasını okuyun ve neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmek için başvurduğunuz  kuruma sorun. IELTS Başvuru Formunu doldurduğunuzda hangi sürümü alacağınızı bilmeniz gerektiğini unutmayın.

Test ne kadar sürer?

Toplam süre 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma testleri bir oturumda yapılır. Konuşma sınavı aynı sınavda veya diğer sınavlardan yedi gün önce veya sonra olabilir.

Testin maliyeti nedir?

IELTS kayıt ücreti 01 Nisan 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 980 TL’dir.

Test sonuçlarımı ne zaman alacağım?

Test Raporu Formunuz, test tarihinizden 13 takvim günü sonra size gönderilecektir. Tüm test merkezleri Test Rapor Formunuzu size gönderecektir. Yalnızca bir kopyasını aldığınız için Test Rapor Formunuzu güvenli bir yerde saklayın.

IELTS puanları ne kadar süreyle geçerlidir?

IELTS puanları 2 yıl geçerlidir.