Ielts Sınavı

IELTS SINAVI HAKKINDA

Ielts sınavı hakkında bilgi

IELTS sınavı merkezimizde bu yazı, IELTS sınavına ilişkin en sık sorulan bazı soruları cevaplamak üzere tasarlanmış, IELTS sınavı yeni başlayanlar için beş bölümden oluşan bir dizinin ilkidir. Bu, IELTS sınavını  tamamen araştırmanız ve sizin için uygun olup olmadığına karar vermeniz için gereken tüm kaynakları sağlayacaktır.

IELTS ‘Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi’ anlamına gelir ve IELTS sınavı bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS sınavı , okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi test ederek size bunun karşılığında bir sertifika verir. Bu IELTS Sınavı sertifikası sizin İngilizce seviyenizi belirtir.

IELTS sınavı British Council, IDP ve Cambridge Assessment English tarafından geliştirilmiş ve yönetilmiştir. IELTS sınavına  her yıl milyonlarca insan tarafından girilir.

IELTS sınavının bu denli gözde  olmasının sebeplerinden biri, dünya  ölçeğinde 10.000’den fazla kurum ve firma  tarafından tanınmasıdır.

Bu nedenle, IELTS sınavı, anadili olmayan İngilizce konuşanlar için becerilerini geliştirmek ve hayallerinin kariyer, burs veya göç fırsatlarını izlemek için bir araçtır.

IELTS sınavına neden girmem gerekiyor?

Bu sorunun cevabı, kendi kişisel durumunuza bağlıdır, ancak İngilizce dilini kullanarak uzmanlığınızı kanıtlayan bir IELTS sınavı sertifikasına ihtiyacınız vardır.

Birçok insanın IELTS sınavına girmesinin nedeni her ikisini de test etmesidir:

  1. İngilizce becerileriniz
  2. Bu becerileri akademik veya genel bir bağlamda uygulama beceriniz.

IELTS sınavının o kadar popüler olmasının sebeplerinden biri, dünya çapında 10.000’den fazla kuruluş tarafından kabul görmesidir.

IELTS sınavının pratik becerilerinizi de sınaması, bu kadar yaygın olarak tanınmasının temel nedenlerinden biridir. IELTS Sınavı  sertifikasını kabul eden binlerce kuruma göz atmak için araştırın.

Hangi puanı geçmem gerekiyor?

Bu sorunun cevabı, IELTS sınavına  girme nedeninize bağlı olarak değişecektir. Neyse ki, ihtiyacınız olan puanı bulmak çok kolaydır.

Burs almak veya ileri eğitim almak için IELTS sınavına girmeniz gerekiyorsa, seçtiğiniz okul veya üniversiteye başvurmalısınız. Çoğu üniversite IELTS sınavına ait bilgiyi web sitelerinde içerir.

Göçmenlik amacıyla IELTS sınavına giriyorsanız , taşımak istediğiniz ülkenin göçmenlik makamlarına başvurarak ihtiyacınız olan IELTS sınavı puanını  öğrenin  .

İş veya terfi amaçlı olarak IELTS sınavında ihtiyaç duyduğunuz puanı bulmak için işvereninize başvurmanız gerekir.

IELTS Kursları

IELTS sınavı için kurslarımız, IELTS sınavında ihtiyacınız olan puanı almak için gereken güven ve becerileri sağlar. Her ders IELTS  sınavının farklı unsurlarına odaklanır – Konuşma, Yazma, Dinleme ve Okuma. Tüm IELTS sınavı için kurslarımız deneyimli ve bilgili IELTS öğretmenlerimizden IELTS Sınavı  teknikleri, yardımcı görüşler ve kişisel geri bildirimler sunar. IELTS sınavı için kurslarımız, 16 yaş ve üstü öğrenciler içindir.