Genel 

Ielts Sınavı

Ielts Sınavının Öncesinde Yapılması Gerekenler.

Ielts Sınavının Öncesi Ne Yapılır

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik  Ielts Grup Dersi )

 ( IELTS sınavı öncesi yapılması gereken bir çok hazırlıkların olduğu bir gerçektir. Bu nedenle, yapılması gereken hazırlıkların ne olduğu hakkında yazılan bu makale IELTS sınavına hazırlananlar için bir rehber niteliğindedir. )

Ielts Sınavının öncesinde yapılması gereken, o kadar çok ve değişik şeyler var ki anlatmak gerek. Bunlara IELTS sınavının  ön hazırlığı da denebilir. IELTS sınavına girecek olan  öğrencinin her şeyden önce ilk yapması gereken şey, İngilizce de gerçek seviyesinin ne olduğunu bilmesi gerek. IELTS sınavına hazır olup olmadığını ancak  her şeyi tam olan sadece gramer bilgisinden oluşmayan İngilizcenin okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerini de kapsayan iyi bir seviye tespit sınavı ile anlayabilir. Bu şekilde ciddi bir seviye sınavına giren  öğrenci, seviyesi ortanın üzerinde ise IELTS sınavına girmeye hazır demektir. Bu seviyeyi yakalamak sınavı başarmak anlamına gelmez. Mesela, IELTS sınav tekniklerini öğretebilecek bir çok iyi uzman hoca bulmak ve vocabulary ( kelime haznesi ) konusunda çok iyi ve doğru hazırlanmak gibi.

ÖZEL KELİME ÇALIŞMASI YAPMAK


Ielts Sınavının ÖncesiÜlkemizde İngilizce eğitim alanların ama bir türlü İngilizce dilinin ne olduğunu anlamayanların yaptıkları çok büyük bir yanlış var. Nedense, IELTS sınavında hiç kimse kelime haznesine önem vermez. Herkes dil bilgisi öğrenince İngilizcenin bittiğini ve ,işin çözüldüğünü sanır. Oysa, sanıldığının aksine çok sayıda kelime bilmek hatta bu kelimelerin cümle içinde nasıl ve hangi preposition ile kullanıldığını bile bilmek gerekir. Mükemmellik ayrıntıda gizlidir sözü sanki İngilizce için söylenmiş. Ayrıntıları bilmeden hiç kimse iyi İngilizce bildiğini iddia edemez. Bu nedenle IELTS sınavı için hazırlanan
öğrencilerin bu sınavda başarılı olmaları çok sayıda kelime hatta yetmez akademik kelime bilmesine bağlıdır bir yerde. Bu nedeni  ielts sınavı için hazırlananların IELTS sınavı öncesi bireysel olarak kelimeler konusunda kendisini geliştirmesi ve olabildiğince bildiği kelime sayısını arttırması gerekir. Bu öyle, hocanın falan yapacağı bir iş değildir. Tamamen  öğrenci kelime  bilmenin çok işe yaradığını bilecek ve  çalışarak bildiği kelime sayısını genişletecek.

İYİ BİR IELTS UZMANI BULMAK

Ielts Sınavının ÖncesiBaşlıkta da belirtildiği üzere bilerek İngilizce hocası yada öğretmeni denmedi. Sıradan bir İngilizce hocası yada sıradan bir İngilizce öğretmeni IELTS sınavı eğitimi veremez. Bu çok başka bir iştir. Sıradan öğretmenler IELTS sınavında gerekli olan bilgi birikimi ve deneyimine sahip değildir. Bu nedenle IELTS sınavına hazırlanan  öğrencilerin çok ciddi araştırmalar yapmaları gerekir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment