Genel 

Ielts Sınavı Bilgileri

Ielts Sınavı Bilgileri Hakkında 

Ielts Sınavı Bilgileri Hakkında Açıklama 

 1  –  Ielts Sınavı ( Birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı (  4 kişilik Gruplarla Ielts  Dersi )

  1  –  Ielts Sınavı ( Birebir Ielts Özel Ders ) : IELTS sınavının  bireysel kendine özgü ve tamamen kişisel, içerdiği özellik ve niteliklerle sınavda öğrenciye mutlak başarı sağlayacak sistem, sınav teknikleri yüzde yüz başarı ve yüksek skor elde edecek şeklinde düzeni  ile hazırlık programları öğrenci  adayları ile uzman öğretmenin karşılıklı yaptıkları birebir derslerdir. IELTS Sınavı Bilgilerini de içeren bu programların uygulama aşamasında adaya verilecek olan ders sayısı yapılan seviye belirleme sınavından sonra tayin edilir.

2 –  Ielts Sınavı (  4 kişilik Gruplarla Ielts  Dersi ): Çok uzun zamandan beri çok kalabalık gruplarla yapılan IELTS Sınavı Bilgilerini de içeren hazırlık derslerinin verimli  ve mantıklı sonuçlar vermediği göründüğünden, grubu oluşturan öğrenci sayısında bir azalma ve oluşturulan bu küçük gruplar için de kapsamı sonuç aldırıcı, yüksek skor elde etmeye yarayan teknik bilgiler ve yarattığı ılımlı ve olumlu hava ile öğrencinin öz güvenini arttıran özel programlar hazırlanmaya başlandı ve bu grupların sayısı 4 öğrenci ile sınırlandı.  Dört ( 4 ) kişilik gruplara uygulanan ders programlarında , grubu oluşturan adayların İngilizce seviyeleri ya eşit olarak yada olabildiğince seviyeleri bir birine yakın olarak ayarlanır . Böylelikle , derslerde herkesin anlatılanları aynı anda anlamasına özen gösterilir. Eğer adaylar arasında seviye açısından farklar varsa , böyle bir grupta derslerin işlenmesi çok sakıncalar doğurur. Seviyesi düşük olana göre dersler işlendiğinde seviyesi yüksek olan sıkılır; seviyeleri yüksek olana göre dersler işlenirse bu kez seviyesi düşük olanlar bir şey anlamaz yani ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığı güdülür.


NEDEN BİZ

A. Gerek bireysel uygulamalarda gerekse grup dersleri uygulamalarında programlar işinin uzmanı, bu işte yıllarını harcamış ve öğretmeyi bilen seçkin ve üniversite kariyerine sahip  uzmanlar aracılığı ile işlenir.

B.Grup derslerinde, grubu oluşturan  adayların seviyelerinin aynı yada bir birine çok yakın olmasına özen gösterilerek homojen bir grup oluşturulur.

C. Essay yazımları kalıplar şeklinde öğrencilere verilerek ; bu kalıplarla essay yazımları öğretilir , bu şekilde essay yazımı kolaylaştırılır.

D. Bu sınavın en zor bölümü olan reading modüllerinde , okuma parçalarında cevapların nasıl bulunacağı özel yöntemlerle açıklanır ve böylece 40 sorudan oluşan reading passage larının en az 25- 30 tanesine cevap verebilmek garantiye alınır.

NOT :

IELTS sınavı Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda,Yeni Zelanda ve Güney Afrikada ki akademik MÜESSESELERİN hemen hemen tümü tarafından kabul görürken  ABD de  de bir çok müessese tarafından kabul görmektedir. Bu sınav Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’ya göçmenlik müracaatı yapanlar için mecburidir..

Diğer Yazılar

Leave a Comment