IELTS Sınavı Eğitimi

IELTS Sınavı Eğitimi İçin Bilgi

IELTS Sınavı Eğitimi Hakkında Açıklama

1 – IELTS Sınavı Eğitimi ( Birebir IELTS Özel Eğitimi )
2 – IELTS Sınavı Eğitimi ( 4 Öğrenciden kurulmuş Gruplarla IELTS Eğitimi )

1 – IELTS Sınavı Eğitimi ( Birebir Özel IELTS  Eğitimi ): IELTS Sınavı Eğitimi merkezlerimizde ki  IELTS Sınavı Eğitimi için kurulan departmanlarda birebir özel IELTS sınavı eğitimi almak isteyen öğrencilere, IELTS Sınavı Eğitimi adı altındaki IELTS Sınavı Eğitimi programı   hedeflerine ulaşmak isteyenlere göre hazırlanmıştır.

2 – IELTS Sınavı Eğitimi ( 4 Öğrenciden kurulmuş Gruplarla IELTS  Eğitimi ): IELTS Sınavı Eğitimi temel birimlerimizde ki  IELTS Sınavı Eğitimi için tesis edilen özel bölümlerde  4 öğrenciden oluşturulan homojen gruplara katılarak toplu halde  IELTS Sınavı Eğitimi almak isteyen öğrencilere  IELTS Sınavı Eğitimi adı altında toplu dersler için tasarlanmış  IELTS Sınavı Eğitimi programlarıyla dersler verilir. IELTS Sınavı Eğitimi programlarının 4 öğrenciye uygulanması sonucunda elde edilenler, bireysel IELTS Sınavı Eğitiminde  elde edilenler kadar etkendir.

 IELTS Sınavı Eğitimi, öğrencilerin IELTS testinin Genel veya Akademik sürümlerine hazırlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. IELTS Sınavı Eğitimi, öğrencilerin tüm test bileşenlerindeki (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) puanlarını artırmayı ve aynı zamanda üst düzey gramer kavramlarını tanıtmayı ve öğrencilerin kelime dağarcığını genişletmeyi amaçlamaktadır. Küçük sınıflar, öğretmenlerimizin size kişiselleştirilmiş geri bildirim vermesine ve belirli zayıflık alanlarını hedefleyen IELTS Sınavı Eğitimi  tasarlamasına olanak tanır. Düzenli uygulama testleri, test yapısını tanımanıza ve  IELTS Sınavı Eğitimi  boyunca ilerlemenizi izlemenize yardımcı olur.

Test Formatı

IELTS testinde dört modül vardır: Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma.

IELTS Dinleme testi yaklaşık 30 dakika sürer. Artan zorluk derecesine göre kaset üzerinde oynanan dört bölümden oluşur. Her bölüm bir diyalog veya bir monolog olabilir. Test sadece bir kez çalınır ve her bölümün soruları dinlenirken cevaplanmalıdır, ancak öğrencilerin cevaplarını kontrol etmeleri için zaman verilir.

IELTS Okuma testi 60 dakika sürer. Öğrencilere Akademik Okuma testi veya Genel Eğitim Okuma testi verilir. Her iki test de üç bölümden oluşur ve her iki testte de bölümler artan zorluk derecesine göre sıralanmıştır.

IELTS Yazma sınavı da 60 dakika sürer. Yine öğrenciler ya Akademik Modül ya da Genel Eğitim Modülü alırlar. Öğrenciler, farklı yazma stilleri gerektiren iki yazma görevi gerçekleştirmelidir. Soru seçeneği yoktur.

IELTS Konuşma testi , özel olarak eğitilmiş bir denetçiyle bire bir görüşmeden oluşur. Röportaj kaydedilir ve üç ayrı bölümden oluşur:
Giriş ve röportaj, adayın belirli bir konuda bir veya iki dakika konuştuğu bireysel uzun bir dönüş ve tematik olarak bireysel uzun dönüşle bağlantılı iki yönlü bir tartışma. Bu röportaj yaklaşık 11-14 dakika sürecektir.