Ielts Sınavı Hakkında 

Ielts Sınavı Hakkında

 Ielts Sınavı Hakkında

 Ielts Sınavı Hakkında Bilgi

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

IELTS Sınavı Hakkında:  IELTS imtihanı 2 sene geçerliliği olan bir imtihandır. Sınav iki versiyondan oluşuyor. Academic ve General 

General IELTS : Bu imtihan yabancı ülkelerde çalışmak gayesi ile  veya oralara yerleşmek isteyenlere  tatbik edilen bir imtihan. Listening, Speaking, Writing, Reading bölümlerinden meydana gelir . Puan verme yöntemi  academic IELTS sınavı  ile aynıdır. Fark , reading ve writing bölümlerindedir. General IELTS sınavı’nın  bu kısımları daha basittir. Bir örnek vermek gerekirse eğer , reading bölümünde her an burun buruna bulunduğumuz ve yaşadığımız  konular hakkında bir pasaj çıkar karşınıza ve anlaşılması basittir. Writing bölümünde ise sizden resmi bir e-mail örneği veya bir dilekçe yazmanızı isterler. Listening ve Speaking bölümleri academic IELTS ile eştir. Hemen çok mu güç acaba diyeceksiniz fakat bu sorunun yanıtı ,hayır, academic IELTS Sınavı’na girenlerin iyiki bu bölümleri general IELTS sınavı ile ortak denilen bölümlerdir.
Sınav basitten başlayarak gittikçe artan zorluk derecesi ile oluşmaktadır . Listening bölümünde mesele ilk başta her denileni anlarken parçanın sonlarına doğru güçleşir ve acaba seçeneklerden hangisi yanıt diye tereddüte düşersiniz..

Academic IELTS : Bu imtihan vatan dışında yüksek lisans  (TR dahilin de tabi) veya lisans yapmayı düşünen adaylara uygulanır .  Listening ve Speaking bölümleri umumiyetle IELTS gt sınavı ile aynıdır. Reading bölümünde akademik seviyede makaleler karşınıza  çıkar. . Writing bölümünde  ise sizin akademik yazı yazma becerinizi ölçerler .

Academic IELTS’nin birkaç artı yanları  vardır. Bu IELTS Sınavı aynı vakitde IELTS Gt yerine geçebiliyor. Yani gitmek istediğiniz ülkeye, dil yeterliliğinizin konumunu açıklamak açısından  bu imtihanı sunabilirsiniz ancak l IELTS  Gt sınavından 7-8 gibi bir puan elde etseniz bile  üniversiteye giriş için kullanamazsınız. Ayrıca Türkiye’de hazırlık imtihanından muaf olan Academic IELTS Sınavı’dır

Ielts Sınavı Hakkında

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment