IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsane

IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsane Dedikodusu

IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsane Söylentileri

1 – IELTS Sınavı ( Birebir Özel  IELTS Sınavı Kursu )
2 – IELTS  Sınavı ( 4 Kişilik Gruplarla IELTS  Sınavı Kursu)

IELTS sınavına hazırlanırken, IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsane ile  ilgili garip şeyler duymak ve okumak zorundasınız. Bununla birlikte, teknik olarak IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsane yanlış efsaneler olduğu için seviyenizi dikkatinizi dağıtmamak için IELTS Sınavı Hakkında 8 Efsaneyi okumayı  deneyin.

1 – Farklı ülkeler farklı IELTS testleri sunar.

IELTS testinin iki farklı sürümü olmasına rağmen (IELTS Academic ve IELTS Genel Eğitimi), aynı gündeki her sürüm dünyanın her yerinde aynıdır; aslında, testin kendisi hiç kimse için daha kolay değildir.

2 – IELTS hazırlık kurslarına katılmama gerek yok. Kendimi hazırlayabilirim.

IELTS sınavını kendiniz hazırlasanız bile, başarılı olanların çoğu IELTS hazırlık kursuna katılmıştır . Bir öğrenci  dedi ki: “IELTS zor değil; bununla birlikte, iyi bir puan almak için gerekli ipuçları ve püf noktaları vardır ve hazırlık zorunludur. ”

3 – Sınava yalnızca bir kez girebilirim.
IELTS sınavına girme sayısında bir sınırlama yoktur. Rüya puanınızı elde edene kadar istediğiniz kadar alabilirsiniz. Ancak, her deneme için sınav  ücretini ödemeniz gerekecektir.

4 – İstediğim IELTS puanımı almak için mümkün olduğunca çok IELTS uygulama testi yapmaya hazır olmalıyım.

IELTS sınavında yüksek bir puan elde etmek için sadece uygun sınav  stratejilerini uygulamanız yeterlidir. Bu, uygulama testlerinin yardımcı olmadığı anlamına gelmez. IELTS’in sınavı ne kadar iyi bildiğinizi değil, İngilizce yeterliliğinizi ölçtüğünü unutmayın.

5: Konuşma sınavını geçmek için batı aksanıyla konuşmam gerekiyor.

Konuşma sınavı , IELTS sınavının tipik olarak İngilizce konuşma yeterliliğini test etmeyi amaçlayan bir parçasıdır. Yüksek bir puan almak için batı aksanını göstermeniz gerekmez. Sadece doğal aksanınızı kullanın ve açıkça ve doğal bir hızda konuşmaya odaklanın, böylece denetçi sizi anlayacaktır.

6: IELTS testinin en temel bileşeni konuşma kısmıdır.

Bu gerçeklerden uzak. Dört bileşenin tümü (konuşma, dinleme, yazma ve okuma) eşit derecede önemlidir. Genellikle, gerekli bir genel puan ve belirli bir bandın üzerinde TÜM bileşenler vardır (örneğin, 7.0’ın üstündeki tüm bileşenlerle birlikte 8.0 genel puanı).

7: Kalite hızdan daha önemlidir.

Sınav  sırasında verdiğiniz cevapların kalitesi önemli olduğu için, testin 4 bölümünün de bir sınırının olduğunu unutmamalısınız; bu nedenle, tahsis edilen süre içinde tüm soruları cevaplayabilmeniz gerekir.

8: IELTS sınavını geçmek için 7,0 puana ihtiyacım var.

IELTS sınavı başarı veya  başarısızlık testi değil. İngilizce yeterliliğini ölçer. Bununla birlikte, sınav için neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak geçtiğinizi veya başarısız olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Örneğin, bir yüksek lisans programına girmek için gereken IELTS puanını alırsanız, geçtiğinizi söyleyebilirsiniz.