IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenlerin Birkaçı

IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenlerin Bazıları

Minimum Puan Yok:

IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenleri okur okumaz IELTS sınavının katılımcılar için herhangi bir minimum puan zorunluluğu getirmediğini anlarsınız. IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenleri aşağıda sıraladık.
.
IELTS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gereken ilk IELTS sınavının yaptığı şey bir gruptaki adayları değerlendirmektir. Toplam 9 bant vardır, bant 1 kullanıcı olmayan ve bant 9 en yüksek puanları gösterir (uzman seviyesine eşdeğer). İlginç bir şekilde, yukarıda belirtilenlerden başka bir bant 0 vardır: adı geçen bant, testi denemeyenlere, yani aday, testteki herhangi bir soruyu cevaplamayanlara işaret eder.
9. grup anadili olmayan bir kişi tarafından gerçekleştirilebilir:
9. grubu kimin başarabileceği ve kimin yapamayacağı konusunda yaygın bir yanlış anlama vardır. Bu doğru değil!
Band 9, adayın İngilizce dilinin üretimi ve kavranmasında tam akıcılık sergilediğini gösterir. Bu sadece anadili İngilizce olanların akıcı olabileceği anlamına gelmez; Aslında, temel dilbilgisi hataları yapan birçok ana dili İngilizce olan kişiyle konuştuğumu biliyorum, bu yüzden sadece İngilizce’nin ana diliniz olup olmadığı değil sorun değil. .

Birçok Giren

IELTS, İngilizce dil yeterliliği konusunda tartışmasız en büyük sınavdır. Dünya çapında yaklaşık 140 ülkede düzenlenmektedir. 2018 yılında, 3,5 milyon kadar  sınav başarıyla gerçekleştirildi. , 2017’de sayıların yaklaşık 3 milyon olduğu düşünülmektedir.
IELTS ayrıca 2009 yılında tek bir yılda en fazla sayıda testi gerçekleştirmenin tacını elinde bulunduruyor.

IELTS’in İki Yönü 

IELTS sınavının iki yönü vardır: IELTS Academic ve IELTS Genel Eğitim.

Bunlardan birincisi, açıkça İngilizce olarak bir eğitim modu olarak İngilizce olan yüksek öğretim kurumlarında eğitim almak ve aynı zamanda mesleki kaydı sağlamak amacıyla sınava girenlerin İngilizce yeterliliğini test etmek amacıyla yürütülür.
İkincisi, diğer tarafta, İngilizce konuşan bir ülkeye çeşitli amaçlarla göç etmek isteyen, eğitim, çalışma veya okulda eğitim gibi daha önceki kısımlarda belirtilenleri kısıtlamak isteyenler içindir.

IELTS’i kim yönetiyor?

Tabii ki, IELTS’in başarısının arkasında kim olduğunu bilmelisiniz. Cambridge Üniversitesi, IDP Education ve British Council’dan oluşan güçlü bir üçlü tarafından  yönetilmektedir.
Bu üniversitenin sahip olduğu prestijin zaten farkında olduğunuzu varsaydığım için, Cambridge Üniversitesi’nin elbette tanıtım gerektirmiyor.
British Council, İngiltere’de kültür ve eğitimle ilgili alanlarda çalışan bir yardım kuruluşudur. Kraliyet tüzüğü tarafından yönetilir. Öte yandan, IDP Education, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda ve Kanada’da öğrenci yerleştirmeyi amaçlayan bir eğitim kuruluşudur.

IELTS nerede çalışır?

IELTS ağırlıklı olarak Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve İngiltere’de çalışmaktadır. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletlerinde kabul amacıyla IELTS puanını dikkate alan ve kabul eden birçok üniversite vardır.