IELTS Sınavı Hazırlık

IELTS Sınavına Hazırlık Önerileri

IELTS Sınavı Hazırlık Bilgileri

1 – IELTS Sınavı Hazırlık ( Birebir IELTS Sınavı Hazırlık Dersi )
2 – IELTS Sınavı Hazırlık ( 4 öğrenci ile IELTS Sınavı Hazırlık Dersi )

IELTS sınavı  hazırlık merkezimizdeki IELTS sınavı  hazırlık  departmanlarında eğitimini verdiğimiz IELTS, dünyanın en popüler İngilizce Dil testlerinden biridir ve Türkiye’de  bir numaradır. Akademik ve Devlet daireleri de dahil olmak üzere birçok kurumda İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir.

İl ve federal hükümetler tarafından tanındığı için göç ve vatandaşlığa kapı açmak için kullanılır. Dört modülden oluşur ve adayların İngilizce Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma sınavlarını test etmek için kullanılır.

Dört modülün hepsi de aynı derecede önemli ve zorlayıcıdır. Biz  IELTS sınavı  hazırlık  eğitimleriyle size yardımcı olacak, öğrenme materyallerine bağlantılar sağlayacak ve IELTS Sınavı Hazırlık çalışması yapmak isteyenler için pratik önerilerde bulunacağız.

Dinleme Modülüne Hazırlık.

Dinleme Modülü, anlama ve konsantrasyon için test eder. İngilizce konuşma dilini bilmenizi öneririz. Radyoyu dinleyin, özellikle farklı seslerin ve telaffuz tarzlarının konuşulduğu  bir tartışmayı takip etme yeteneğinizi geliştirmek için talk show ve IELTS Sınavı Hazırlıkta tartışmalar yapın.

Aksanlar, IELTS Dinleme modülünün bir parçasıdır, çünkü bunlar dünyanın İngilizce Konuşan kısımlarında yer almayı bekleyebileceğiniz iletişimin önemli bir parçasıdır. Sınavımız, adayı ana İngilizce konuşan ortamlardan herhangi birinde  konuşmaya hazırlamak için yapılandırılmıştır. Test gününde rastgele kullanılacaktır, bu yüzden dördüne de hazırlık yapmak isteyeceksiniz.

İngilizce Konuşma Modülüne Hazırlık.

Konuşma Modülünde, bir sınav görevlisi ile bir konuşma yapmanız, soruları cevaplamanız ve (Akademik versiyonda) bir tartışmayı reddetmeniz beklenir. Testin bu kısmı, sınavı yapan kişiyi dinlemek ve soruları anlamak, yarısı düşüncelerinizi tutarlı, dilbilgisi açısından doğru cümleler haline getirmektir.

IELTS Sınavı Hazırlıkta anahtar, rahatlamak için yeterli konuşma deneyimine sahip olmaktır. Gergin olmamaya çalışın ve çok emin değilseniz, konuşmanızı fazla uzatmamaya çalışın – basit cümlelere ve kısa cevaplara sadık kalın.

Anadili İngilizce olanlardan farklı olarak, sadece yeni bir dil öğrenen insanlar kendi dillerinde düşüncelerini oluşturma ve daha sonra İngilizceye çevirme eğilimindedir.

Okuma ve Yazma Modüllerine Hazırlanma.

Okuma ve Yazma Modülleri, her ikisi de yazılı metin içeren benzer bir dil becerileri kümesine sahiptir. Kilit noktalar:

Cümle yapısı ve anlamını anlama.

Doğru dilbilgisi kullanarak cümleler kurabilme.
Noktalama işaretleri,  büyük, küçük harf kullanımı gibi ayrıntılara dikkat.

Testin yapısını tanıyın

Her IELTS modülünün soru ve taleplerini dikkatle inceleyin
Önerilerimizi takip ederek her modül için önceden hazırlanın
IELTS sınav günü tavsiyemizi takip edin
Zamanlamalı koşullar altında uygulama testleri yapın
Gerçek yeteneklerinize göre en iyi puanı alırsınız.