Genel Ielts Sınavı Hazırlık 

Ielts Sınavı Hazırlık

Ielts Sınavı Hazırlık Programı 

Ielts Sınavı Hazırlık Program İçeriği

 1  –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ielts Sınavı Hazırlık Dersi )
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Sınavı Hazırlık Dersi )

1 –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Bireysel – Özel Ielts Sınavı Hazırlık Dersi ) : IELTS navı hazırlık, programlarının uygulamaları IELTS uzmanı olan hoca ile adayın karşılıklı face to face denilen şekilde ders işlemeleridir.  IELTS sınavı hazırlık programının ders sayısı adayın İngilizce seviyesine ve girmek istediği IELTS sınavının türüne (Academical Ielts or General Training Ielts ) göre belirlenir.

2 –  Ielts Sınavı Hazırlık ( 4 kişilik Gruplarda Ielts Sınavı Hazırlık Dersi ) : Grup şeklinde uygulanan IELTS sınavı hazırlık programlarında , grupla işlenen IELTS sınavı hazırlık derslerine bir özel ders havası katmak ve grup derslerine kalite kazandırmak amacı ile gruplar İngilizce seviyeleri olabildiğince bir birlerine denk olan 4 adaydan oluşturulur.

IELTS imtihanı dil ölçme değil bir teknik imtihanı. * Grammar ile ilgili fazla bir çalışma yapmanıza gerek yok. Zaten grammariniz eksikse bu imtihana girmeye hazır değilsiniz demektir. ♦Yabancı haber sitelerini sıklıkla okuyun. Her anlamadığınız kelimede zırt pırt sözlüğe bakmayın. * Listening bölümünde kaçırdığınız soru olursa panik yapmayın ve başka soruya geçin. Boş bırakmayın ve yapamadığınız kısmı kafadan atarak doldurun. Yanıtları aynı anda geçirmeye çalışmayın. Çünkü size 10 dakika yanıtları imtihan kağıdına geçirme süresi verilecek. Yalnız bu süre sadece Listening bölümü açısından geçerli. * Sınavdan evvel kesinlikle Writing alıştırması yapın. Bazı adaylar gibi ilk essay inizi imtihanda yazmayın. *  Kalıplaşmış ve kullanılması kolay olan kalıpları öğrenin. * Eksantrik kelimeler öğrenin ve bunları olabildiğince  imtihanda uygulamaya çalışın. * Bir yakınınızla yada dostunuzla  konuşma alıştırması yapın. 

 

Sınavda  sorulan sorulardan bir kaçı: -Nerede oturuyorsun? Yaşadığın yerde en çok sevdiğin bölüm neresi? Komşularını tanıyor musun? Yaşlı mı genç mi komşu tercih ederdin? Komşular mühim mi? Komşular birbirine  destek olmalı mı? Ülkenin iklimi nasıl? Nasıl bir iklimde hayatını sürmek istersin? Öğlen ya da akşam yemeğinde yiyeceğin hususi bir yemeği anlat? Kimle, nerede yiyeceksin? Yemek ne ve nasıl yapılıyor? Ülkenin ananevi mutfağı hakkında malumat ver ver. Ülkende aş ne kadar mühim? Yemek yeme alışkanlıklarımız değişti mi? Ne tür yiyecekler tercih edersin? Hükümetler sağlıklı yiyecekler sağlamak için neler yapmalı? vb. * İngilizce sözlü müzik dinleyin ve ezberleyin. Eğlenirken öğrenmek böyle bir şey olsa gerek. * Sınavdan evvel sesinizi bir yere kaydedip nasıl çıktığına bakın ve kendinizi test edin. * İngilizce kitap okuyun. İnce kalın olaması önemli değil .sevdiğiniz bir kitap olsun yeter. *

 

Ielts Sınavı Hazırlık 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment