IELTS Sınavı Hazırlık Modülü

IELTS Sınavı Hazırlık Modülü

IELTS Sınavı Hazırlık Modülü

1 – IELTS Sınavı Hazırlık Modülü ( Birebir IELTS Sınavı için Özel Ders )
2 – IELTS Sınavı Hazırlık Modülü ( 4 öğrenci ile  IELTS Sınavı için Özel Ders )

IELTS Sınavı Hazırlık Modülü  eğitim merkezimizde IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) sınavında istenen skoru  almak ve etkili İngilizce öğrenmek için IELTS Sınavı Hazırlık modülünü  seçin.  Bu  IELTS Sınavı Hazırlık modülü size  en iyi IELTS Sınavı Hazırlık modülünü verecektir

IELTS Sınavı Hazırlık modülünde öğretilen sınav, dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört modülden oluşmaktadır. Sınav üç modül için 2 saat 40 dakika sürer ve konuşma testi ayrı olarak yapılır. Dinleme testi süresi 40 dakikadır; 30 dakika boyunca bir aday bir teyp betiğini dinler ve cevapları aktarması için 10 dakika verilir.

Dört bölüme ayrılmış toplam 40 soru olacaktır. Sırada okuma modülü – okumaya verilen toplam süre 1 saat olup, öğrencinin üç farklı bölüme ayrılmış 40 soruyu denemesi gerekir. Genel eğitim modülü için 5 bölüm vardır ancak toplam soru akademik modülle aynıdır. Daha sonra, yazma modülünde akademik öğrenciler için iki yazma görevi vardır, görev 1 verilen grafik / diyagram / harita veya akış şemasına dayalı bir rapor yazmak ve genel öğrenciler için görev 1 bir mektup yazmaktır.

Görev 2 hem akademik hem de genel öğrenciler için Denemedir ve kelime sınırı 250-275 kelimedir, her iki görevi de tamamlamak için 1 saat verilir. Konuşma modülünde öğrencinin sınav görevlisi ile 1-1 görüşme yapması gereken 3 farklı bölüm vardır ve sınav süresi 11-14 dakikadır.

En İyi IELTS Okuma Testi Becerileri

Puanınızı artırmak için IELTS Sınavı Hazırlık modülünün bulunduğu merkezdeki IELTS Sınavı Hazırlık Modülünde verilen aşağıdaki ipuçlarını okuyun:

1. Becerileri geliştirin: Yaklaşık 14 farklı soru tipi vardır ve her birinin üstesinden gelmek için bir strateji bulmak gerekir.

2. Gözden geçirme ve tarama: IELTS okuma modülünde iyi puan almak için gözden geçirme ve tarama pasajları uygulayın. Bu, pasajları iyi anlamanız gerektiği anlamına gelmez; bu, tam geçişi 1-2 dakika içinde okumanız gerektiği anlamına gelir.

3. Okuma hızınızı artırın : Yanıtlarınızı hızlı bir şekilde bulabilmek için hızlı okuma becerileri geliştirmeniz önerilir.

4. Tam pasajı anlamaya çalışmayın: Adayın görevi cevapları bulmaktır. Soruların çoğu verilen belirli bilgileri bulma yeteneğinizi değerlendirir.

5. Kelime dağarcığı geliştirin: IELTS okuma modülünüzde iyi puan  için  kelime dağarcığınızı güçlendirin.

6. Anahtar kelimeler: Okuma modülündeki her soru, okuma pasajındaki bilgileri bulmanıza yardımcı olacak anahtar kelimelere sahip olacaktır. Anahtar kelimeleri tespit edin.

7. Dilbilgisi: Özet ve cümle tamamlama gibi soru türleri bir öğrencinin dilbilgisi açısından sağlıklı olmasını gerektirir.

8. Uygulama: Düzenli çalıştığınızdan emin olun; Aksi takdirde gelişemezsiniz.