Genel 

Ielts Sınavı Hazırlık Programları

PRE – IELTS SINAVI HAZIRLIK PROGRAMI 

Ielts Sınavı Hazırlık Programları Hakkında Bilgi

 1  –  Ielts Sınavı Hazırlık Programları ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Programları ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi )

 1  –  Ielts Sınavı Hazırlık Programları ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders ) : IELTS  sınavı hazırlık programları’na birebir katılarak özel IELTS dersi isteyen aday öğrencilere, kendi dersinin  gün ve saatlerini belirleme ve onun belirlediği tarihlerde eğitim alama önceliği tanınır. Bundan amaç, IELTS  sınavı hazırlık programlarında derse katılmaktan ötürü adayın günlük yaşamında zorluk çekmesini önlemektir.

2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Programları ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi ) : IELTS  sınavı hazırlık programlarında isteyen öğrenciler, seviyeleri bir birine çok yakın olan ve 4 kişiden oluşturulan gruplara katılarak grup şeklinde  IELTS  sınavı hazırlık programları için eğitim alabilir. Grup sayısı IELTS  sınavı hazırlık programlarında 4 öğrenci ile sınırlandığından, öğrenci rahatça soru sorabilme imkanına sahip olacağı gibi aynı zamanda eğitmen de  IELTS  sınavı hazırlık programlarında her bir öğrenci ile rahatlıkla ilgilenebilir ve bunun sonuçları olumlu olur.

IELTS  sınavı hazırlık programları

Elementary (A2) ve üzeri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan IELTS adaylarına tavsiye edilir. Bu kursun hedefi  hızlandırılmış İngilizce gramer çalışmaları ile  adayların sınavda gerekli olan gramer seviyesine ulaştırmak ve  sonraki aşamada deneme sorularının çözümlerinin yapılarak  adaylara esas imtihan stratejilerinin ve imtihanla alakalı ipuçlarının verilmesi ve misal imtihanlar aracılığı ile adayları imtihana hazırlamaktır.

Merkezimiz Akademik Eğitim’e özgü hazırlık kitap ve materyalleri ile birebir  IELTS  sınavı hazırlık programları  ve sınavın var olan her bölümü için ayrı ayrı  IELTS  sınavı hazırlık programları sunmaktadır. Yılların deneyimine sahip danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarını belirleyerek  sınavda başarılı olabilmeleri için onlara yol gösterirler

IELTS sınavı  “Academic” ve “General Training” şeklinde iki (29 seçeneği mevcut olan bir akademik imtihandır.. Merkezimiz her iki seçenek için gerekli Yoğun Hazırlık Programı sunmaktadır.

IELTS  sınavı hazırlık programları’na iştirak edebilmek için adayların orta üstü (Upper Intermediate) ve üzeri İngilizce bilgisine  sahip olmaları gerekmektedir.

Yoğun IELTS  sınavı hazırlık programları aracılığı ile adaylar sınavın formatını tam olarak özümseyerek sınavda başarılı olabilmeleri için gerekli sınav stratejileri ve becerilerini geliştirebileceklerdir.

 

IELTS KİMLERE  GEREKLİDİR ?

  • Türkiye’de üniversitelerin İngilizce hazırlık muafiyetinden faydalanmayı arzu edenler .
  • Türkiye’de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına müracaat etmeyi arzu edenler

Yurdumuzdaki tüm üniversiteler bu  sınavın sonucunu kabul etmektedir. Üniversitelerin kabul ettikleri  not farklılık gösterebilir, bu sebeple alakalı bölüm ile irtibat kurarak kabul edilen notu öğrenmek adayların sorumluluğundadır.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment