Genel 

Ielts Sınavı Nedir

Ielts Sınavı Nedir Konusunda Yazı

Ielts Sınavı Nedir, Ielts Ne değildir

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık 

Bu sınav nedir ne değildir bizimle yaşayarak öğrenir ve sınavda  başarıya en kestirme ve kısa yoldan bizimle ulaşabilirsiniz. Güvenilir bir sınav eğitimi için bizi arayın. Tecrübemizden yararlanın. Başarmanın dayanılmaz çekiciliğini bizimle yaşayın.

Bu sınavın ne olduğu , şeklindeki bir soruya bugün yurdumuzda çoğu insan yanıt veremez. Adını bile duymamış olanlar var. Bu sınav nedir sorusunun yanıtını sadece bu sınava her hangi bir nedenle hazırlananlar verebilir ki bunların bile çoğu sınava hazırlanmaya karar verdikten sonra yada kendilerinden her hangi bir konu için sonuçları istendiğinde sınavın ne olduğunu öğrenmişlerdir.


Ielts sınavının ne olduğu hakkında fikir edinebilmenin iki yolu var.

1 – IELTS sınavı nedir ne işe yarar nerelerde kullanılır gibi sınavın karakteristikleri ve işlevsel açıdan ne olduğunu anlamak. Ielts sınavı resmi olmayan bir dille anlatırsak, bir kariyer elde edebilmek yada master veya doktora yapmak veya anadili İngilizce olan bir ülkede yerleşmek çalışmak gibi konularda istenilen bir sınav sonuç belgesidir.

2 – İkinci şeklide anlamak sınavın ancak içeriğini bilmekle olabilecek bir durumdur. Ielts sınavının bilimsel yanını kavramakta diyebiliriz buna. Ama bu kısmı anlayabilmek için, kesinlikle bu sınav için hazırlanmak aylar boyunca çalışmak ders almak kelimeleri ezberlemek ve sınava girip çıkmak gerekir. Bu tür bir çalışma yapmadıkça sınavın bilimsel yanını anlamak imkansızdır. Öteki türlüsü sadece ne işe yaradığını bilmek olur.

 


DAHA FAZLA BİLGİ

  • Sınav  son yıllarda bir çok ülkede büyük bir hızla yayılıyor ve bir çok kurum tarafından istenilen bir sınav sonuç belgesi haline geliyor. Sınavın güvenli bir şekilde yapılması ve hakkında hiç bir şaibeli dedikodu çıkmaması sınava olan güveni arttırıyor ve güven arttıkça da sınavın sonuçlarına olan rağbet çoğalıyor. Son zamanlarda ülkemizde de üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olunması için istenilen bir sonuç belgesi haline geldi  sınavın sonuçları.
  • Bu sınavın en iyi yanı geçme kalma gibi bir kavramın olmayışı ve herkesin bu sınava İngilizce seviyelerini belirlemek amacı ile serbestçe girebilecek olmasıdır. Merak eden her kes belli bir ücret ödeyerek bu sınava girebilir ve İngilizce seviyesini öğrenebilir.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment