Ielts Sınavı Özel Ders 

Ielts Sınavı Özel Ders

IELTS SINAVI ÖZEL DERS

Ielts Sınavı Özel Ders Program İçeriği

1  –  Ielts Sınavı Özel Ders ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı Özel Ders ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi)

  1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders ) :  Özel ders programlarında bireysel olarak yer almak isteyen adayların büyük bir avantajı vardır. Özel ders programlarının işleneceği gün ve saatleri kendileri belirleyerek, günlük yaşamlarında hiç bir değişikliğe gitmeden eğitim alabilirler. Bu konuda aday öğrencilere bir öncelik tanınır. Aday öğrencilere  özel ders programlarına başlamadan önce seviye sınavı yapılarak programda yer almak isteyen aday öğrencilerin İngilizce seviyeleri belirlenir. Bu gerçekten yapılması gereken bir işlemdir. Zira, eğitim için gelen adayların çoğu söyledikleri seviyede çıkmıyorlar ve söylenen seviyeden itibaren eğitime başlandığında sorunlar çıkıyor. Bu nedenle ilk etapta aday öğrencilere seviye sınavı yapılır ve elde edilen sınav sonuçlarına ve adayın  sınavda elde etmek zorunda olduğu skora göre uygun verilmesi gereken ders sayısı belirlenir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi ) : Grup şeklinde uygulanan  ders programlarına dahil olmak isteyen aday öğrencilere seviye tespit sınavı yapılır. Bu sınav sonucunda İngilizce seviyeleri bir birlerine denk olan aday öğrencilerden 4 kişilik gruplar kurulur. Grup sayısının 4 olarak sınırlandırılması tamamen bilimsel gerçekler nedeni iledir. Yapılan son araştırmalara göre, eğitim amaçlı grup derslerinde, grubun 4 kişiden oluşturulması grup eğitiminden alınacak sonuçlar açısından ideale en yaklaşık olanıdır. Zira, 4 kişilik gruplarla yapılan eğitim amaçlı programlarda elde edilen neticeler en verimli ve en doğru olanı vermektedir. Grup küçük olduğunda, aday öğrenciler kalabalık gruplarda elde edemedikleri bir imkanı da elde ederler. Kalabalık gruplarda, aday öğrenciler anlamadıkları konularla ilgili soru pek soramazlar. Buna zaman yoktur ve ortam soru sormaya pek elverişli olmaz. Oysa küçük gruplarda, aday öğrenciler istedikleri gibi soru sorma ortamına ve anlamadıkları konuları tekrar ettirebilme şansına bile sahiptir.

AMAÇ

Ülkemizde ve özellikle de İstanbul da pek var olmayan gerçek  sınav hazırlık kursu ve birebir özel ders eğitimi konusunda, kimsenin bileğini bükemeyeceği bir kurum olmak ve  sınavın hazırlık eğitiminde 1 numaraya yükselmek.

 

NEDEN BİZ SEÇMENİZ GEREK

♥ Hazırlık eğitimi konusunda , eğitim konusunda deneyimli ve yıllarca bu konuda eğitim vermiş uzman kadrosuna sahibiz. Bu kadroda görev alan hocalar gerek özel ders gerekse grup şeklinde yapılan eğitimlerde uzmanlık mertebesine ulaşmış gerçek  sınav hazırlık hocalarıdır.

♥ Bunun  gibi akademik sınavlarda aday öğrencilerin sınavı başarmaları akademik kelime bilgisi ile doğru orantılıdır. Çok sayıda akademik kelime bilen sınavda daha başarılı olur ve daha yüksek ” skor ” elde edebilir. Bu nedenle  Akademik Eğitimde programlara katılan adaylara akademik kelimelerle ilgili, özel hazırlanmış çalışmalar verilerek bu konuda gelişmelerine yardım edilir ve çalışmaları yakından izlenir.

♥ Akademik Eğitim de  programlara dahil olan aday öğrencilere ” senet imzalatma ” gibi bir uygulama yoktur.

♥ Sınav için hazırlanan aday öğrencilere sadece gramer kuralları eğitimi verilmez aynı zamanda sınavda sorulan soruları daha kolay yanıtlamanıza katkı sağlayacak ve daha hızlı olmanıza yardım edecek ” sınav teknikleri ve sınav taktikleri eğitimi de ” verilir.


IELTS SINAVI ÖZEL DERS PROGRAMLARI

Sınav özel ders programlarında yer almak isteyen aday öğrenciler istedikleri taktirde, 4 temel ögeden oluşan sınav sorularından sadece zayıf oldukları bölüm için de eğitim alabilirler.

Writing Özel Ders : Sadece essay yazımı yada diğer yazım türleri için eğitim alınabilir.
 Reading Özel Ders : Eğer reading konusunda yeterli değilseniz, bu tarafınızı geliştirmek için ielts reading eğitimi alabilirsiniz.
 Speaking Özel Ders : Speaking konusunda eksik taraflarınız varsa, sadece speaking konusunda gelişmek için eğitim alabilirsiniz.
 Listening Özel Ders : Listening konusunda yetersiz olduğunuzu hissediyorsanız, bu tarafınız güçlendirici sadece listening eğitimi alabilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment