Ielts Sınavı Reading

Ielts Sınavı Reading Konusu 

 Ielts Sınavı Reading Konu ve Açıklaması

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

IELTS READING (OKUMA) Teknikleri

Reading imtihanındaki veriminizi geliştirebilmek amacıyla birçok türde İngilizce metin okumanız sizi inanılmaz derecede geliştirir. Bu size imtihan koşullarında gerekli olan hızlı okuma kabiliyetini kazandırır.
Sınavın Reading bölümünde metinleri okumaya başlamadan evvel ilk olarak her bir soruyu dikkatle okuyun. Bu metot reading bölümünde sizin yanıtları bulmanızı basitleştirecektir. Okumaya devam ettikçe olası yanıtların altını çizin.
Konu olarak verilen yazıyı  okumaya geçtiğinizde ilk olarak metindeki ana fikri anlamak amacıyla hızla okuyun. Anlamadığınız kelimeler varsa endişelenmeyin. Daha sonra soruları bir kere daha okuyun ve metnin hangi kısımlarını tekrar ayrıntılı olarak okumanız gerektiğini kendinize hatırlatın.
Sınavın Reading bölümünde okuma parçaları soruları yanıtlamanız için  lüzumlu olan bilgileri size her vakit sunar. Konu hakkında kendi bilgilerinizi kullanmanız gerekli olmayacaktır.

 

Soru, metinden bir kelime ya da kelime grubunu yanıt olarak yanıt kâğıdınıza geçirmenizi gerektiriyorsa, kelimeleri doğru biçimde yazdığınızdan emin olun.

Okuma imtihanın kimi sizin metnin düşünce yapısını anlayıp anlamadığınızı ölçen soruları kapsar. Mesela sorular belirli bir parçanın ne ile alakalı olduğunu belirlemenizi isteyebilir. Metindeki farklı mesajı anlayabilmek için  okurken her paragraftaki anahtar kelimelerin ve mühim bilgilerin altını çizmeyi deneyin.
Okurken anahtar kelimeleri yuvarlak içine alın ya da altını çizin. Mesela  bir okuma parçasında birçok yer ismi ya da tarih veriliyor olabilir; okudukça bunların altını çizin. Bu sizin bu türden ayrıntıları daha sonraki sorularda çıkması durumunda bulmanızı basitleştirecektir.
Ielts Sınavı ReadingSorularda bir diyagramı uygun biçimde doldurmanız isteniyorsa ihtiyacınız olan kelimeleri metinde bulacaksınız. Kelimeleri yanıt kâğıdına doğru biçimde yazdığınızdan emin olun.
Cevaplandıramadığınız sorular varsa boş bırakın ve bir sonraki soruya yoğunlaşın. Bu size sakin ve müspet kalmada yardımcı olacaktır. Bu sorulara imtihan bittiği zaman vaktiniz kalmışsa tekrar gözden geçirebilirsiniz.
Okuma imtihanındaki yanıtlarınızı yanıt kâğıdına geçirdiğinizden emin olun. Sınavın Okuma imtihanından sonraki  yanıtlarınızı kontrol etmenize  çok vakit verilmeyecektir.