Genel 

Ielts Sınavı ve 6,5 almak

Ielts Sınavı ve 6,5 almak

Ielts Sınavı ve 6,5 almak Nasıl Olur

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık)

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık ) : Ielts sınavı ve  6,5 almak, isteyen aday öğrencilere tavsiye edilen birebir ielts özel ders eğitimine katılan aday öğrenciler, eğitim programının uygulanacağı gün ve saati kendi öğrenciye verilmiş bir avantajdır bu durum . Bu şekilde aday öğrenci özel günlük yaşamında bir değişiklik yapma gereği duymaksızın, Ielts sınavı ve  6,5 almak için , ihtiyacı olan ielts eğitimini alır. Aday öğrenciye Ielts sınavı ve   6,5 alması için , kaç ders verilmesi konusu ise, yapılan seviye sınav sonuçlarına ve adayın sınavda elde etmek zorunda olduğu ” score ” a göre şekillendirilir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık) : 4 kişiden meydana gelen ve İngilizce seviyeleri denk olan homojen gruplara katılarak ta Ielts sınavı ve   6,5 almak için , birebir özel ielts eğitimi kalitesinde dersler alınabilir. Gruplarda verilen ielts eğitimlerinin bireysel özel ders kalitesinde olabilmesi için, bilimsel veriler baz alınarak grup sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu şekilde, grubu oluşturan aday öğrenciler; kalabalık gruplarda pek mevcut olmayan anlamadıkları konularla ilgili soru sorma özgürlüğü bulur ve grup eğitimlerini veren ielts eğitmenleri de, aday öğrencilerle teker teker ilgilenebilir. Bu nedenle , grup eğitimleri bireysel özel ielts eğitimi kimliği kazanır.

IELTS SINAVINDA 6,5 ELDE ETMEK

IELTS sınavı,  geçme yada kalma gibi bir konunun var olmadığı bir sınavdır. Sınav sonuç belgesi elinize ulaştığında  ” geçtiniz ” yada ” kaldınız ” gibi ifadeler sınav sonuç belgesinde yoktur. Sınav sonuç belgesinde 9 üzerinden kaç aldığınız yazılıdır. O halde başarı bu sınavda neye bakılarak belirlenir ? Başarı sizin sınavdan almak istediğiniz ve de alabildiğiniz ” score ” dur. Bir örnek vermek gerekirse, varsayalım master için başvurmak istediğiniz İngiltere deki bir üniversite sizden Ielts sınavı ve   6,5 almak gibi bir score elde etmenizi istemişse, bu durumda almanız gereken ve alabilirseniz 6,5 sizin için bir başarı olacaktır. Şayet sınav sonucu  6.0 gelmişse sınav sonuç belgesinde ” kaldınız 1 diye bir ifade göremezsiniz. Zira, Bambaşka bir üniversite sizi aldığınız bu 6 ile kabul edebilir. O üniversitenin kabul şartlarına aldığınız 6 uyabilir. Tüm bunlardan da anlaşılır ki IELTS SINAVI sınava girenlerin İngilizce bilgisini ölçer. Alınan score ile ilgilenmez size içinde bulunduğunuz durumu bildirir. Sınava girenler ihtiyacı olan score u elde etmeye çalışır. Nitekim, foundation programlarına başlamak için 5.0 skoru yeterli olmaktadır, ama bu skor master programına girmek isteyen bir öğrenciye yetmez.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment