IELTS Sınavı ( Writing )

IELTS Sınavı ( Writing ) Programları

IELTS Sınavı ( Writing ) Programları İçeriği

IELTS sınavına hazırlık yapmadan yazabilir miyim?

IELTS Sınavı ( Writing ) bölümü için hazırlanmadan da yapabilirsiniz, ancak öğrencileri eğitim için ve sınava hazırlarken deneyimli bir organizasyon veya öğretmenle iyi hazırlarsanız çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz .

Hazırlığınızın iki yönü var. İlk olarak, dil yönü. IELTS’de 7 elde etmek için en azından Orta seviye seviyeniz olmalıdır. Seviyeniz daha düşükse sınavı yazmak mümkündür, ancak daha sonra daha düşük puan alırsınız (ve muhtemelen üniversitenize girmeniz gereken sonucu elde edemezsiniz). IELTS sınavına iyi hazırlık, çevre, teknoloji ve gelecek gibi belirli konuların kelime dağarcığına ve dilbilgisine odaklanacaktır.

İkinci olarak, IELTS Sınavı ( Writing ) stratejilerini öğrenmeniz gerekir. IELTS çok özel bir sınavdır ve başarılı olmak için her yönüne en iyi şekilde yaklaşmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Okuma ve dinleme bölümlerinde, çeşitli soru türleri vardır ve her soru türünü cevaplamak için belirli stratejileri bilmekten faydalanırsınız. İyi bir IELTS Sınavı ( Writing ) öğretmeni size her sorunun tam olarak neye odaklandığını öğretecek ve bu tür sorularla başa çıkabilmeniz için size stratejiler verecektir.

Benzer şekilde,  IELTS Sınavı ( Writing ) bölümü farklı soru türleri için belirli kompozisyon yapılarını kullanmanızı gerektirir. Bu yapıları eğiterek ve tanıyarak, denemenizi daha hızlı ve daha iyi bir standarda görebileceksiniz. Sınavı inceleyenler ayrıca, yazınızın bir dizi gelişmiş gramer yapısını kullanma yeteneğiniz gibi belirli yönlerini de incelerler. Sınav eğitimi ile size mümkün olan en iyi sonucu verecek dil türünü kullanma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

IELTS Sınavı ( Writing ) stratejisinin bir başka yönü de zaman yönetimidir. Birçok öğrenci sınavın IELTS Sınavı ( Writing )  bölümlerinde zamanının tükenmesine neden olur. Eğitim yoluyla, sınava yaklaşımınızı daha verimli hale getirebilir ve izin verilen süre içinde görevleri tamamlama şansınızı en üst düzeye çıkarabiliriz.

IELTS’e ne kadar hazırlık yapmam gerekecek?

Bu mevcut seviyenize bağlıdır. Genel bir kural, yarım bir bantla, örneğin 6’dan 6.5’e kadar iyileştirmenin 8 ila 12 hafta sürmesidir. Bu, deneyimli öğretmenlerin olup olmamasına ve ne kadar sıkı çalıştığınıza bağlıdır. En zayıf yeteneğiniz üzerinde çok çalışmak, yani en çok nefret ettiğiniz yetenek!

Akılda tutulması gereken bir şey, zamanınızı en verimli şekilde kullanmak için, genel İngilizce’niz uygun bir seviyeye gelene kadar sınav eğitimine başlamamanızdır. Bu nedenle, örneğin, 6,5 veya daha yüksek bir puana ihtiyacınız varsa, en az Orta seviye (B2) olana kadar beklemelisiniz.

Sınav eğitiminize Orta Üst Düzeyden başlarsanız, sınava hazırlanmak için muhtemelen üç aya ihtiyacınız olacaktır. Seviyeniz bundan daha yüksekse, sadece daha kısa bir süreye ihtiyacınız olabilir.