Ielts Sınavı Writing

 Ielts Sınavı Writing Bilgisi

Ielts Sınavı Writing Bilgisi ve  Açıklama

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

IELTS WRITING (YAZMA) Teknikleri

 Sınavın Writng yazma imtihanında yanlış ya da doğru yanıtlar ve düşünceler diye bir kavram mevcut değildir. Examiner İngilizcenizi her hangi bir konu hakkında bilgi vermede , rapor etmede ve düşüncelerinizi ifade etmede dili  ne kadar iyi kullanabildiğinizi ölçer,
Writing bölümünde soruda belirtilen bütün noktaları kavrayıp özümsediğinizden emin olmak amacı ile soruları dikkatle inceleyin.
Sınavın Writing bülümünde yazdığınız yazının minimum kelime sayısına dikkat etmeyi unutmayın. Bölüm 1’de 150 kelimeden, Bölüm 2’de 250 kelimeden daha az yazmanız halinde puan kaybedersiniz.
Kendi ifadelerinizi kullanmaya  itina gösterin. Examiner soru kökünden kopyalanmış kelimeleri kelime sayısına dâhil etmeyecektir.
Cevaplarınızı konu başlıkları ya da notlar durumunda değil, bir bütün durumunda yazmalısınız.  sınavın Writing bölümünde esas düşüncelerinizi ve destekleyici argümanlarınızı düzenleyebildiğinizi göstermek gayesi ile  düşüncelerinizi paragraflara bölmelisiniz.
Sınavın yazma imtihanında başarılı olmak için çok uzun ifadeler yazmak mecburiyetinde değilsiniz. Cümleleriniz çok uzun olursa daha az tutarlı olacaktır ve dil bilgisini kontrol altına almak yazım sırasında güçleşecektir.
Ielts sınavı Academic Writing Bölüm 1’de bir grafikte, tabloda ya da diyagramda sunulan bilgilerden gerekli olanları seçip karşılaştırmanız gerekir. Kendinize özgü ifadeler kullanmalı ve bilgileri yorumlamaya ya da neden göstermeye çalışmamalısınız.

 

Sınavın Academic Writing Bölüm 2’de bir kompozisyon yazmanız beklenir. Yazmaya başlamadan evvel  yazacağınız yazı için bir şema belirlemeyi unutmayın. Yazınızda açıklayıcı bir giriş, destekleyici düşünceler ve gerçek hayattan misaller kullanmalı, sunduğunuz bilgilere dayalı bir netice belirtmelisiniz.
Bölüm 2’deki kompozisyonu yazmanız amacıyla sınavda  40 dakika süre tanınır. Yazmaya başlamadan evvel bu sürenin 5 dakikasını cevabınızı planlamaya ayırmalısınız. Aynı vakitde nihayet 5 dakikayı da cevabınızı gözden geçirmeye  ayırmalısınız.
Ielts Sınavı WritingAcademic yazma Bölüm 2’deki ifadelerinizi belirttiğiniz yazım da görüş ve düşüncelerinizin net ve tutarlı olduğundan emin olun. Son paragrafınız daha önce yazdığınız paragraflarda belirttiğiniz düşüncelerle uyumu olan bir son paragraf olmalıdır.
Önceden hazırlanmış bir cevabı ezberlemek size yazma imtihanında yarar sağlamayacaktır . Examiner cevabınızın verilen konuyla uyuşmadığını derhal anlayacaktır.
Birçok aday İngilizce tekil ve çoğul adları karıştırır. Örneğin birçok ismin çoğul formu bir “s” eki alır – students, journals, arkaicles, issues. Yazarken buna dikkat edin.
Kelimeleri doğru yazdığınıza emin olun. Kelimelerin yazılımlarındaki değişiklik  Amerikan, Avustralya ve İngiliz formlarındaki değişiklikler Writing sınavında kabul edilir.