Genel 

Ielts Sınavı Zordur

IELTS SINAVI ZOR MU ?

Ielts Sınavı Zordur Derler

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ielts Listening Kursu)
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik  Ielts Grup Listening Kursu )

IELTS sınavı zor mu gibi bir soru ile karşılaşıldığında yanıt vermek için acele etmemek gerek.  Çünkü IELTS  sınavı zordur. Bunun zorluğu sınavın içeriği ve gramer yapısındandır. Gerçekten yeterli bir altyapı yoksa sınavı kazanmak bir hayli zor olur. Ielts sınavı diğer sınavlar gibi alelade bir sınav değildir. Çok emek verilmesi gereken disiplinli ve düzenli bir çalışmanın sonunda başarılı olunabilir.

IELTS sınavı zordur ve İlkokulda, ortaokulda ve lise yıllarında girilen sınavlara gerçekten de benzemez. Muhtevası ve içeriği çok farklıdır. Ayrıca Ielts sınavına girildiği zaman insan kendisini de denemiş olur. Çünkü sınav bir yarış olduğu için diğer adaylardan da üstün olmak gerekir. Sınavda baraj puanını geçmek aynı zamanda İngilizceyi orta seviyelerde bilindiğini gösterir. Baraj puanının üstünde not almak İngilizce’nin iyi bilindiğinin göstergesidir. Yani Ielts sınavı İngilizceyi hangi derecede bilindiğini de gösterir. Kalkıp kimseye yalandan bu kadar iyi biliyorum denilemez. Ielts sınavına ilk defa girecek kişiler için bu sınavın nasıl bir şey olduğunu bilmemeleri gayet normaldir.
Fakat eğitimini aldıkça ve sınav süreci ilerledikçe sınava karşı bir rahatlık da gelişebilir. Önemli olan başarılacağına olan inançtır. Hiç stres yapmadan kendinden emin bir şekilde ıelts sınavına hazırlanan kişilerin daha başarılı olduğuna dair istatistiklerde mevcuttur. 

Ielts sınavı zor mu sorusunun bir yanıtı  da, işin üstesinden gelmenin en iyi yolu üstün gayret ve disiplinli çalışmadır şeklindedir. Gerçekten insan kendine güvendi mi Ielts sınavının bir formaliteden ibaret olduğunu anlar. Onun için ilk yapılacak iş, sınav sürecini dikkatli bir şekilde izlemek ve kendine güvenmektir. Ielts sınavının diğer sınavlardan ayrılan yönleri de bulunmaktadır. İleri seviyede bir dil sınavı olması ve diğer sınavların içeriğinden de farklı olmasındandır. Ielts sınavına hazırlanırken nasıl hazırlanılması gerektiğini, hangi tekniklerle soru sorulduğu bunları nasıl çözmek gerektiği gibi tekniksel yöntemleri de öğrenmek gerekir. Tekniksel yöntemleri öğrenmek sınavda daha başarılı olmanın göstergesidir. Ayrıca bu sınavda başarılı olmak insanın kendisini de bir testten geçirmesidir. Birinci sınavda başarılı olunamayabilir. Ama daha sonra girilecek Ielts sınavlarında bir tecrübe ve deneyim aşamasından geçilmiş olunur.
Bu da sonraki sınavların muhakkak kazanılacağının göstergesi olur. Ielts sınavının ayrıca bir takım prosedürleri de vardır. Bunlar sınava ilk girecek kişiler için biraz zor olabilir. Fakat çok basit şeylerdir. Bankaya para yatırmak, nüfus cüzdan fotokopisi, diplomanın onaylı sureti vs… 

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment