Genel 

Ielts Sınavına Hazırlık

IELTS SINAVINA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Ielts Sınavına Hazırlık Çalışmaları ve Hazırlık

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Hazırlık  )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Hazırlık  )

IELTS  sınavı hazırlık için  düşünmeye  başlayacağınız şey İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada gibi benzeri ülkelerde eğitim almayı tasarlarsanız IELTS sınavına girmek mecburiyetinde olursunuz.  Bu sınav  basit değil fakat iyi bir   IELTS  sınavı hazırlık ile kuşkusuz 7 veya 8 gibi bir score elde etme alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu nasıl başarılır ? Önce IELTS  sınavı hazırlık açısından nasıl çalışmanız gerektiğine dair  birkaç tavsiyede bulunalım. Sınavda iyi bir netice  nasıl elde edebileceğinizi   ve İELTS  sınavında en iyi metotları  anlatan birçok internet sayfaları vardır. Kuşkusuz, bu tür  siteler, bloglar veya IELTS forumlarından yararlanabilirsiniz.. Mesela ,  IELTS sınavının misalleri,  dersleri ve tavsiyeleri açıklayan IELTS-Simon sitesine bakabilirsiniz. Bundan başka British Council IELTS veya IELTS’in Yolu gibi siteler de var, onların çoğu ücretsiz veya parçalı ücretsiz ve dünyanın herhangi ülkesinde sınavı geçmeniz amacı ile  yardım ve birçok eğitim materyali sunarlar.

Sonra ne yapacaksınız?

Elbette ki  IELTS’te 7 gibi bir skor  ve daha yükseğini almak isterseniz sadece internet kaynakları size yetmez. Yurtdışında okumaya veya çalışmaya karar verdiyseniz bu sınavı vermek sizin açınızdan çok mühimdir Çünkü bu, sizin geleceğinize bağlıdır. Bu yüzden her şeyin iyi gideceğinden emin olmak açısından hazırlığınız sürece tek başınıza kalmamalısınız. IELTS  sınavı hazırlık kurslarına kayıt yaptırın veya IELTS en güç taraflarından sizi geçirebilecek hususi öğretmeni bulun.

Zaman çok kıymetlidir.

Her dil imtihanının gibi IELTS’in de sert vakit çerçeveleri vardır. Zaman yönetimi Dinleme ve Yazma bölümlerinde yararlı olacaktır Çünkü sınav sırasında size başka bir soruya geçmenizi söyleyecek hiç kimse yoktur. 

Unutmayın ki, çok güç soruya yanıt  vermek için bütün vakti harcayamazsınız, Böyle kalmak çok kötüdür. Zor soruyu atlayıp onu takip eden diğer soruya  geçmek daha akıllıca  olur, Çünkü büyük bir olasılıkla zor sorunun peşinden gelen diğer soru daha basit olacak.

Abartmayın

Sınavda yanıt veren birçok kişi  yanıtı abartırlar ve testin talep ettiğinden daha çoğunu yapmaya uğraşırlar. Bu pek iyi olmaz. Eğer  cevabının 1 tane olduğunu veya mesele 3 kelimelik bir cevabının olduğu söylenen sorular varsa iki kelime veya 4 kelimelik yanıt vermeyin! Sınavı denetleyenler size daha çok puan veremezler. Sınavı denetleyenleri de çok etkilemeye çalışmayın, Var olan bilginizi  göstermek, fazlasını isteyip her şeyi karıştırmaktan daha iyidir.

IELTS sınavında metni tamamen okumadan sorunun yanıtını bildiğinizi sanmayın .  Bu konu ile alakalı umumi bilgileriniz olsun.

Diğer Yazılar

Leave a Comment