Genel 

Ielts Sınavına Hazırlıkta Disiplin

Ielts Sınavına Hazırlıkta Disiplin Gerekir mi ?

Ielts Sınavına Hazırlıkta Disiplin Konusu

1  –  Ielts Sınavı Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi)

( IELTS sınavı ile ilgili IELTS sınavına hazırlıkta disiplin gerekir mi gibi bir soruya verilmesi gereken tek yanıt kocaman bir evet olur. IELTS  sınavına hazırlıkta disiplinli ve tutarlı  bir biçimde çalışmayan hatta tüm yaşamını sınava göre düzenlemeyen bir IELTS sınav adayının başarılı olması mucizelere kalır. )

IELTS sınavına hazırlıkta disiplin, konusu tartışmaya bile açık değildir. Disiplinsiz eğitim olur mu ? Her işte olduğu gibi  IELTS sınavına hazırlıkta da disiplin gerekir. IELTS sınavına hazırlıkta disiplin demek ciddiyet demek. Ciddiyet demek çalışmak demek. Çalışmak demek iyi eğitim demek ve iyi eğitim demek başarı demek. Şu halde bu matematiksel bağlantılardan yola çıkarsak , disiplinli bir çalışmanın IELTS sınavında başarı getireceği su götürmez bir gerçek. Disiplinli bir çalışma ile IELTS sınavında başarılı olunabileceği bu bağlantılarla ortaya çıkmış olur. Sadece , sınavda başarışlı olmakta yetmez, muhtemeldir ki IELTS sınavına hazırlıkta disiplinli ve sıkı bir çalışma sınavda sadece başarıyı getirmekle kalmaz , istenilen her yere girebilmeyi yada kabul edilmeyi sağlayabilecek bir ” score ” da elde edilebilir.

 IELTS sınavına hazırlıkta disiplin, gerek grup halinde alınan eğitimlerde gerekse birebir özel IELTS derslerinde olmazsa olmaz kuraldır. Verilen ödevleri yapmayan, ders dışı bireysel çalışmalar yapmayan, eğitim bitene kadar en az 10 essay yazmayan, en az 2 000 akademik kelime ezberlemeyen öğrencilerin bu disiplinsizlikleri kendilerine, sınavda başarısızlık olarak döner ve bedelini öderler. Ödenen bedelin manevi kısmı yanında maddi bölümünde elbette var. Eğitim almak için harcanan paralar ve  zaman bu işin en büyük maddi bölümünü oluşturur. Sayılan tüm bu sakıncalardan sonra her halde IELTS sınavına hazırlıkta disiplinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmış ve sınav için hazırlananlar kendilerini disiplinli bir çalışmaya göre ayarlamışlardır.

IELTS sınavına hazırlıkta disiplin, konusu gereken ciddiyetini koruduğu gibi , her hali ile uyulması gerekli olan prensiplerini de sınav için çalışanlara hissettirmektedir. Çalışmalara başladıktan sonra, bu disiplinin var olması gerektiğini zaten hazırlık yapan aday öğrenci, eğitiminde meydana gelecek olan aksamlarla anlamakta gecikmeyecektir. Disiplinsiz bir IELTS sınav  hazırlık çalışması, kısa sürede yaratacağı olumsuzluklarla sınava hazırlanan aday öğrencinin üzerinde kendisini belli edecek ve olay sınava hazırlanan aday öğrencinin IELTS sınavına hazırlıkta disiplinli bir çalışmaya dönmesi ile mutlu bir sona kavuşacaktır. Yaşasın IELTS sınavına hazırlıkta disiplinli çalışma. IELTS sınavına hazırlanırken çalışmalarına ciddiyet ve disiplin katan öğrenciler mutlu  olurlar.

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment