Ielts Sınavına Nasıl Hazırlanmalı

Ielts Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ne Yapılmalı

IELTS SINAVINA NASIL HAZIRLANILIR

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

1. Sınava katılacak aday öğrencilerin sınava girmeden önce İngilizce  seviyelerinin Avrupa Dil Portfolyosuna göre upper-intermediate düzeyinde  olma koşulu aranmaktadır. Genel İngilizce bilginiz ne kadar yüksek olursa  sınavdan da o derecede iyi bir  sonuç almanız mümkün olur.

2. Sınava girmek üzere çalışmaya başlayanların gerçekten de bu konuda uzmanlık seviyesine ulaşmış, Sınava ve eğitimine vakıf gerçek  eğitmenlerden  profesyonel destek almalar, sınavda başarıyı getiren koşullardan, olmazsa olmaz olanıdır.

3. Sınava hazırlanırken mutlaka Akademik Kelime Bilgisini geliştirici özel kelime çalışmaları yapmak ve bilinen akademik kelime sayısını arttırmak gerekir.

4. Sınava hazırlanırken  güvenilir bir kaç farklı kaynaktan çalışmak ve tek kaynağa bağlı kalmamak çok daha sağlıklı bir yoldur.

5. Sınav herkesin sandığı gibi sadece gramere dayalı bir sınav değildir. IELTS Sınav teknikleri ve taktikleri konusunda eğitim almak sınavda sağlıklı bir yol izlemek açısından mutlaka gereklidir.

6.  Sınava hazırlanırken çoğunlukla  deyimler üzerinde durmak ve bu konuda gelişim göstermek ifade edeceğiniz fikirleri belirtme açısından çok önemlidir.

7. Sınavda doğruluğuna % 100 inanmadığınız yapıları veya kelimeleri kullanmaktan kaçının. Sınavda yanlış kullanım yapmanıza veya telaffuz hatasına sebep olabilir.

8. Sınava hazırlanırken, İngilizce dilinin doğru olarak kullanıldığı yabancı televizyonları ve radyo kanallarını dinleyin. Ayrıca you-tube gibi kaynakları kullanarak IELTS ile ilgili videoları izleyerek fikir ve bilgi edinin.

Ielts Sınavına Nasıl Hazırlanmalı9.Sınava girecek bir çok aday öğrenci , konuşma-speaking testinin kendileri için çok zor olduğunu ve bu bölümden çekindiklerini söyler. Bu çekinmenin üstesinden gelmek için  İngilizcesi ve telaffuzu iyi olanlarla  günlük olarak pratik yapmaya uğraşın.

10. Daima İngilizce’den İngilizce’ye sözlüğü tercih edin . İngilizce – Türkçe sözlüğü tercih etmeyin.