Genel 

Ielts Sınavında Başarı

Ielts Sınavında Başarı Sağlamanın Yolu

Ielts Sınavında Başarı Göstergesi

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık)

Ielts Sınavına Hazırlanmak ,
Deveye Hendek Atlatmakla Eşdeğerdi
r.

IELTS Sınavında Başarı sağlamanın yolu, ilk aşamada sınava girecek olanları kendi seviyelerini doğru olarak bilmeleri ile başlar. Seviyesini tam olarak bilmeyen birinin IELTS sınavında başarı sağlaması beklenemez. Ne yazık ki ülkemizde İngilizce bildiğine inananların kendi seviyelerini doğru ve tam olarak bilmediklerine defalarca tanık olunmaktadır. Her hangi bir kursa seviye sınavına girerek seviye testi olmak kadar yanlış bir hareket yok. Ielts sınavı zaten bu iş için var. Seviyesinin ne olduğunu tam ve doğru olarak öğrenmek isteyenlerin bu sınava girmesi tavsiye edilir. Kaldı ki ielts sınavı sonuçları bile bir insanın gerçek İngilizce seviyesini yansıtmaz ama ülkemizde kursların yaptığı seviye sınavından elbette çok daha iyidir.

Ielts sınavı sadece bilgiye değil sınavın içinde barındırdığı soru çözüm tekniklerine de bağlı olduğu için sınavın bir insanın seviyesini tam yansıtmadığı söylendi yukarıda.
Her şeye rağmen yine de dünyada bireysel İngilizce seviyesine doğruya en yakın şekilde belirleyen ielts sınavı.

Ielts sınavında başarı sağlamanın birinci yolu genel İngilizcede upper – intermediate seviyesinde olmaktır. Ama bu seviye ülkemizde ki gibi upper – intermediate seviyesinde bir kitap bitirilince o seviyede olmak değil. Upper – intermediate seviyesinde ki bilgileri yeri geldiğinde örneğin ielts sınavına girdiğinde yada her hangi bir akademik seviyedeki yazışmada yada bir konferansta kullanabilmektir. Eğer İngilizce bu şekilde kullanılıyorsa bu İngilizce biliyor anlamına gelir bir insanın.

Upper – intermediate seviyesinde olanların sınavın çözüm tekniklerini öğrenmesi ile IELTS sınavında başarı kazanması kolaylaşır. Bu seviyedeki aday öğrencilere tüm modüller için eğitim istediklerinde 20 ders yeterli olur. Her modül için ayrı ayrı eğitim isteyenlerse her modül için 5 derslik bir eğitim almaları eksik yanını kapatması ve IELTS sınavında başarı için yeterlidir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment