Genel 

IELTS Sınavında Dinleme İpuçları

IELTS Sınavında Dinleme İpuçları Hakkında Bilgi

IELTS Sınavında Dinleme İpuçları ile İlgili Açıklamalar

1 – IELTS Sınavına Hazırlık ( Birebir Özel IELTS Ders )
2 – IELTS Sınavına Hazırlık (4 öğrenciden oluşturulan gruplarla  IELTS Ders )

IELTS Sınavında Dinleme İpuçları konusunda bilgisi olmayanlar için IELTS Dinleme Sınavları kafa karıştırıcı olabilir. Birçok öğrenci sadece anahtar kelimeleri dinler ve yanlış cevaplarla yakalanır .
Başarılı olmak için IELTS Sınavında Dinleme İpuçları : sadece sınav görevlilerinin sorularını duymakla kalmayın, aynı zamanda onları dinleyin.

Sınavda  ne olur?

IELTS dinleme sınavı, ne kadar iyi yapabileceğinizi değerlendirmek için tasarlanmıştır:
– Hem ana fikirleri hem de ayrıntılı bilgileri anlama
– Konuşmacının görüşlerini ve tutumlarını tanıma
– Bir fikrin veya tartışmanın gelişimini takip etme

Sınav  Mekaniği

Dinleme sınavı  IELTS Academic ve IELTS General Training için aynıdır ve aynı şekilde puanlanır.
Dört farklı kayıt dinleyecek ve her biri için 10 yazılı soru cevaplayacaksınız (toplam 40)
Her kaydı yalnızca bir kez duyacaksınız.
Dört bölümün hepsi için 40 dakikanız var. 30 Dakika kayıtları dinlemek ve soru kağıdına yazmak. Sonra cevap kağıdına aktarmak için 10 dakika .
Bazı faydalı bilgiler
– Sınav  ilerledikçe kayıtlar ve sorular zorlaşır:
– Bölüm 1, günlük konuşma yapan iki konuşmacıdır. Hafta sonu için planlar yapıyor veya o akşam nerede akşam yemeği yiyebileceklerini tartışıyor olabilirler.
– Bölüm 2 günlük bir durum hakkında bir monolog (bir kişi konuşuyor). Bir şey için bir plan yapmak hakkında bir konuşma veya konuşma olabilir.
– Bölüm 3, 4 kişiye kadar akademik bir konuşmadır.
– Bölüm 4, akademik bir konuda monologdur.
– Kayıtlar muhtemelen İngiliz ve Avustralyalı bir dizi aksan içeriyor, bu yüzden bunlara aşina olmaya çalışın . Gelen bu kayıt biz ancak bir İskoç aksanıyla konuşan bölümü için bir doktoru duyabiliyorum..
Ses bunaltıcı mı? Stres yapma. Bu bölüm sınavında iyi puan almak ve sizin için bazı ipuçlarını özetlemek için gereken temel becerileri parçalara ayıracağız.

IELTS dinleme puanı nasıl hesaplanır?

IELTS Sınavında Dinleme İpuçları bilinmesi gereken IELTS dinleme sınavının  İngilizce anlama becerilerini test ettiğidir.. Kontrol pilotu, bir parça bilgiyi dinleyip dinleyemeyeceğinizi ve soruları başarıyla cevaplayıp yanıtlayamayacağınızı araştırır . Dinleme skorları 40’ın üzerindedir ve doğru cevapların sayısına göre hesaplanır . Yanlış cevaplar için puanlar alınmaz .

Dinleme testini tamamladıktan sonra, 4 ila 9 arasında değişen aşağıdaki bant genişliğine göre puanlandırılacaksınız:

IELTS’in dinleme kısmına cevap vermek için büyük harfler kullanabilir miyim?
Evet, IELTS dinleme testine verdiğiniz cevapları yazmak için SERMAYE harflerini kullanabilirsiniz. Aslında, işaretçinin cevabınızı okumasını kolaylaştırdığı için sorularınızı yanıtlamak için IELTS Sınavında Dinleme İpuçları olarak büyük harf kullanmanızı öneririz. IELTS’in dinleme kısmı basit tek kelimelik veya iki kelimelik cevaplar gerektirir.

.

Diğer Yazılar

Leave a Comment