Genel 

Ielts Sınavında Hocanın Rolü

Ielts Sınavında Hocanın Rolü Nedir ?

Ielts Sınavında Hocanın Rolü Hakkında

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Dersi)
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Dersi)

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık ) : IELTS sınavına birebir özel ders almak için baş vuran adaylar, programın uygulama gün ve saatlerini kendi belirler.
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık) : 4 kişilik gruplarda birebir özel ders kalitesinde ve niteliğinde IELTS eğitimi alabilirsiniz. Bunun sağlanması için grup sayısı 4 öğrenci ile sınırlıdır.

Ielts Sınavında Hocanın Rolü, başarı kazanmak için sanıldığından çok daha fazladır. Ielts hocasının öğrencisinin başarılı olması için çok sağlam bilgilerle donanmış, geçmişi çok güçlü, deneyimli ve ielts sınavında sorulan tüm sorulara bi hakkın vakıf olması Ielts Sınavında Hocanın Rolünü arttırır ve öğrencisine başarı kazandırmakta önemli rol oynar.

Ielts Sınavında Hocanın Rolü anlatmakla bitmez. Ielts Sınavında Hocanın Rolü ders sürecinde öğrencisine sınav tekniklerini ve taktiklerini öğretebilmesidir. Zira, sınav taktik ve teknikleri öğrencinin hem soruları doğru yanıtlamasına hemde hızlı yanıtlamasına yardım eder. Bu nedenle sınav tekniklerinin tam hakkıyla öğrenciye öğretilmesi hocanın elindedir. Hoca eğer öğretebilirse ve adaya bu teknikleri özümsetirse, sınavda kazanılan başarıda büyük rol oynamış olur.


Ielts Sınavında Hocanın en önemli rolü ise öğrencisine hocalığın dışında koçluk ta yapabilmesi ve ders dışındaki çalışmalarında öğrenciye neler yapması gerektiğini anlatması ve bunların yapılmasının sınavda başarı için şart olduğuna onu inandırmasıdır. Bir örnekle açıklayalım, IELTS sınavına hazırlanan öğrencilerin yapmaktan kaçtıkları en önemli konu, akademik kelime haznelerini geliştirme konusunda yapacakları çalışmalar olur. Öğrencisini akademik kelimelerin sınavda başarılı olmak için çok önemli olduğuna inandıran ve öğrencinin çalışmasını ve kendini geliştirmesini sağlayan hoca, sınav başarısında önemli bir rol onamış olur.

Diğer Yazılar

Leave a Comment