Genel 

Ielts Sınavında Öğrencinin Rolü

Ielts Sınavında Öğrencinin Rolü Nedir ?

Ielts Sınavında Öğrencinin Rolü Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Dersi)
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Dersi)

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık ) : IELTS sınavına hazırlık için birebir özel ders almak isteyen aday öğrenciler,programların uygulama gün ve saatlerini kendileri tayin eder.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık) : 4 kişiden oluşturulan grup şeklindeki eğitimlere katılarak,birebir özel ielts dersi kalitesinde ve hemen , hemen aynı özelliklerde eğiitim alabilirsiniz.Bu kalitenin elde edilmesi için gruplar 4 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Ielts Sınavında öğrencinin rolü, en az eğitim veren ielts hocası kadar başarıda önemlidir. Şayet, ielts sınavına hazırlanmak için eğitim alan öğrenci,upper-intermediate seviyesinde değilse,alacağı eğitimin uzun süreceğini bilmesi ve bu konuda bilinçli olması gerekir.Bu nedenle,gerçek bir upper -intermediate seviyesine ulaşmamış bir aday öğrencinin ielts eğitimi almak istemesi yanlıştır.İşte,bu bilinçte olmak ielts sınavında öğrencinin rolünü başlatır.

IELTS Sınavında Öğrencinin diğer bir Rolü de,sınavı başarması için kendisinden yapılması istenen tüm çalışmaları yapması,özellikle de akademik kelimeleri özümseme konusunda çok duyarlı olması ve bu çalışmaları asla kulak arkası etmemesidir.Çünkü,ne kadar çok sayıda akademik kelime bilinirse bu sınav aday öğrenci için o derece de kolaylaşır ve elde etmek istediği ” score ” yükselir.

Ielts sınavın da başarılı olmak isteyen aday öğrencinin dil bilgisi bilgisi gerektiğinde kullanabileceği şekilde çok iyi olmalı.Bu da Ielts Sınavında öğrencinin rolüdür  sınavı başarmak için.Bir örnekle açıklamaya çalışalım.Şayet bahsedildiği ve istenildiği kadar iyi değilse,essay yazımlarında kendisinden beklenen cümle yapılarını yazımda kullanamaz ve istenilen özelliklere sahip cümleler kuramaz.


Ielts Sınavında öğrencinin rolü de, IELTS sınavına girmeden önce elbette ki İngilizcesini kullanmış ve bazı alışkanlıklar edinmiş olacaktır.Günlük İngilizce konuşurken edinen bu alışkanlıkların sınav sırasında kullanılmaması gerekir ki bu da öğrencinin sınavda başarı kazanmak için yapması gereken önemli bir roldür.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment