Genel 

Ielts Sınavının Amacı

Ielts Sınavının Gerçek Amacı Nedir ?

Ielts Sınavının Amacı Ne Olmalı

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Dersi)
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Dersi)

Ielts sınavının amacı, gerçekte nedir şeklinde ki bir soruya verilmesi gereken en iyi yanıt, Ielts sınavının amacı art niyetsiz İngilizce de hangi seviyede olduğunu öğrenmek isteyenlerin İngilizce bilgi düzeyini tayin eden ve belirten bir sınav olmasıdır.

KARİYER elde etmek ve sorunsuz bir geleceğe sahip olmak isterseniz bizi arayın. Geleceğe giden güvenli bir yol beraberce çizelim ve IELTS te başarıya beraberce merhaba diyelim.

 

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık ) : Ielts sınavı hazırlık programına birebir özel eğitim almak üzere katılan aday öğrencilere programların uygulanacağı gün ve saatleri kendi belirleme hakkı verilir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık) : 4 kişiden oluşturulan ve sınırlandırılan gruplara katılarak birebir özel ielts sınavı hazırlık kalitesinde de eğitim alabilirsiniz.

Art niyetsiz tabiri burada şu amaçla kullanılmıştır. Ielts sınavında kalmak yada geçmek gibi bir kavram yoktur. Bu nedenle ielts sınavının  amacı tertemiz ve art niyetsizdir. Bir çok insan İngilizce seviyelerin anlamak ve test etmek için kurslara giderek kurslar tarafından hazırlanmış sadece gramer ( dil bilgisi ) sorularını içeren dandik sınavlara girer ve bu yalan yanlış sınavdan elde edilen sonucunda İngilizce seviyesi yada diğer bir ifade ile bildiği İngilizcenin düzeyi olarak kabul eder ve de çok yanılır. Çünkü seviye tespit sınavı diye yapılan bu sınavların İngilizce dilinin hiç bir yanı ile ilgisi yoktur. İngilizce sadece dil bilgisinden ibaret bir dil değildir. Dil bilgisi dışında, reading comprehension ( okuduğunu anlama ) writing ( yazı yazma ) listening comprehension ( dinlediğini duyduğunu anlama ) speaking gibi konuları kurslarda yapılan seviye sınavları içermez. Oysa i-İngilizce bunların birleşiminden oluşan bir bütündür.


Oysa Ielts sınavının amacı işte budur. ielts sınavı bunların tamamını ölçer ve teste giren kişiye gerçeğe yakın olarak İngilizce de hangi seviyede olduğunu söyler. İşte IELTS sınavının amacı budur. İnsanların İngilizcede gerçek seviyelerini ortaya çıkarmak.

Bu nedenle ielts sınavına girmeden önce ben filanca seviyedeyim demek çok yanlış. Söylenilen seviye neye göre ölçümlenmiş ve anlaşılmıştır. Aslında, ielts sınavına İngilizce bilen herkesin katılarak gerçek seviyelerini öğrenmeleri ve daha sonra ielts sınavında amaçlanan ” score ” u elde etmek için ielts sınavı hazırlık çalışmalarına başlamaları çok daha sağlıklı bir yöntemdir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment