Genel 

Ielts Sınavının Geleceği

Ielts Sınavının Geleceği Ne Olur ?

Ielts Sınavının Geleceği Hakkında Açıklama

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık)

Ielts sınavının geleceği, ile yakın ilişkiler kurarak, düşünerek ve  yeni gelişmelere paralel olarak alacağınız eğitimle, IELTS te büyük bir başarının  sahibi olabilir ve amacınıza ulaşabilirsiniz. Bunu başarmak için bizi aramanız ve kendinizi uzman ellere teslim etmeniz yeterli. IELTS sınavının geleceğinde parlayan bir yıldız olmayı şimdiden garantileyin.

IELTS Sınavının Geleceği, bu ciddiyetle devam ettiği takdirde çok parlak olur. Belki ileride bir kaç değişiklik yapma durumu olabilir ama IELTS sınavının geleceği yinede muhteşem. Şu an özellikle ülkemizde toefl dan bazı kara haberler alındığından ve bazı toefl hakkında dedikodular çıktığından, ciddiyeti ve uygulamada ki adaleti ile ielts sınavının geleceği çok parlak. IELTS e olan güvenin sürmesi için sınavın konsolosluklar ve elçilikler aracılığı ile yada onların denetiminde ve uygulanmasında gerçekleştirilmesi çok önemli. Eğer toefl yaptığı hatayı yapar ve ülke içinde bazı kurum olmayan kurumlara ve kurslara yetkiyi devrederlerse IELTS e olan güven de zaman içinde çıkacak söylentiler ve duyulacak şaibeler ile yok olabilir. Eğitimde güven ve adalet esastır.


Hemen uyarmalıyım ki başka bir makalede bu konuya daha açıklık getireceğim; IELTS hazırlıklarında ismi bilinen iki kurumun yönlendirme yapması biz IELTS hocalarının tepkisini çekiyor. Yakında bu konuda sosyal medyada bazı uyarı, tepki ve protestolarla karşılaşılırsa hiç kimse şaşırmasın. Toefl ın yaptığı hatanın aynısı yapılmaya başlandı. Bir kuruma hem sınav yapma yetkisi hemde sınava hazırlama yetkisinin verilmesi çok yanlış.

Sınav yapma yetkisi olan firma yada kurumların sadece sınavı yapması ve hazırlığın dışarıda başka başka yerlerde yapılması IELTS e olan güvenin pekişmesini sağlar. Her iki yetki aynı kuruma verilirse adaletin terazisi insan faktörü  devreye gireceği için şaşar. Şaibeler ve söylentiler çıkabilir. Bunlar sadece uyarı ve IELTS duyulan güven ve saygının belirtileri. Dost acı söyler. Unutulmasın. IELTS sınavının geleceğini, hep beraber koruyalım. Elimizdeki değerleri kirletmeyelim ve kaybetmeyelim.

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment