Genel 

Ielts Sınavının Püf Noktası

Ielts Sınavının Püf Noktası Var mı ?

Ielts Sınavının Püf Noktası Ne

IELTS Sınavının Püf Noktası Var mı ? Evet Var. Çalışmak, çalışmak ve daha fazla çalışmak. Her kesin kafasında çalışmadan emek sarf etmeden yada yorulmadan IELTS sınavı nasıl geçilir şeklinde bir soru var. IELTS sınavı ,matematik derslerinde olduğu gibi bir formül ezberle ,formülle bir çok soruyu çöz şeklinde bir mantığa sahip değil.Bu şekilde bir mantıkla hareket edilirse sınavda başarılı olmak imkansızdır.Çalışmadan hiç bir şey elde edilemez. IELTS Sınavının Püf Noktası, sınavda başarılı olmak için ilk aşamada çok çalışmak ve genel İngilizce seviyesini en az orta-üstü seviyeye çıkarmak gerekir. IELTS Sınavının Püf Noktası diye nitelendirilenden kasıt sınav teknikleri ise yinede çok çalışmak gerekir.Çünkü,sınav tekniklerini uygulayabilmek için kesinlikle bilgi şart.Şayet,sınava hazırlanan bir aday öğrenci parapharese denilen eş anlamlı cümleleri çözemiyorsa,IELTS Sınavının Püf Noktasını bilse ne olur bilmese ne olur.Bu yapıdaki cümleleri çözmek içinde çok iyi dil bilgisi ve akademik kelime bilgisi gerekir.Bu bilginin beraberinde okuduğunu kavramak yani verilen cümlelerin anlamının en az % 80 ini çözmek şart.Okuma parçalarında yaklaşık bir birinden farklı 14 tür soru şekli var.Eğer IELTS sınavına giren aday öğrenci güçlü bir alt yapı bilgisine sahip değilse ,öğretilse bile bu soruların nasıl çözüleceğini kavrayamaz.Yazı yazma bölümünde,akademik seviyede bir yazı yazmanız istenecek.Dil bilginiz iyi değilse burada sizden istenilen cümle yapılarını nasıl kurabilirsiniz ve akademik seviyede ki kelime bilginizi kullanarak bu cümleleri nasıl takviye edebilirsiniz.Demek ki IELTS sınavının püf noktası neymiş ? Çalışmak,çalışmak ve daha çok çalışmak.

Çalışmakta yetmez.Nasıl çalışılması gerektiğini de bilmek lazım.Çalışırken kullanılan materyallerin, IELTS sınavı özellikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmek gerekir. Zira, internette çok bilgi kirliliği var.Yanlış örneklerle yada yanlış verilmiş formatta ki sınavlarla çalışmak IELTS sınavına girecek olanlara faydadan daha çok zarar verir.Bu tür çalışmaların sınava hazırlananlara zaman kaybından başka bir yararı olmaz.


Birde, IELTS  sınavına hazırlanmak için kesinlikle profesyonel destek almak gerekir ama bu desteğin alınmasında da sınava katılanları bir çok zorluk bekler.Gerçek IELTS sınavı hazırlığını verebilen hoca yada kurum bulmak gibi. Zira, IELTS sınav  eğitimi konusunda iyi bir kurum ya da eğitmen bulmak bu günlerde pek kolay olmuyor.Birtakım dolaplar dönüyor. IELTS hocalığı ile hiç ilgisi olmayanlar bile IELTS hocası olduğunu söyleyerek öğrenci arıyor nette. Yada IELTS sınav eğitimi verdiğini ileri süren kurumlarda gerçek ielts hocası yerine normal İngilizce öğretmenleri derse giriyor.Bütün bu karmaşa ve kargaşanın üstesinden gelebilmekte IELTS sınavının püf noktası olarak görünüyor.

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment