Genel 

Ielts Sınavının Ruh Hali

IELTS SINAVININ RUH HALİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Ielts Sınavının Ruh Hali Nedir

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

Birebir IELTS Özel Ders Programı ile Sınavda başarı kazanmak bizimle artık Çok Kolay.

IELTS sınavının ruh halini anlamak için onu yaşamak gerek.  IELTS sınavı için hazırlanmaya başlayan bir öğrencide meydana gelecek IELTS sınavının ruh halindeki  değişikliklerini incelemek çok yararlı olur. IELTS sınavı için hazırlanmaya başlayan öğrencinin, bu sınava girme ve sınavdan alması istenen score IELTS sınavının ruh halinin  farklılık göstermesine neden olur.

IELTS sınavına  dış ülkede eğitim almak için giren öğrencinin verilen tarihe kadar bu sınava hazırlanması zorlu bir süreçtir. Zira, alması istenen score 5-6 dolayında ise işi  kolaydır. Elbette, bu kolaylıkta öğrencinin seviyesinin rolü vardır. Seviyesi, IELTS sınavı için aranılan düzeyde ise kolaydır. Daha düşükse, bu score ları bile almak zordur. Bu nedenle IELTS  sınavı için hazırlanan öğrencinin her şeyden önce ielts sınavında başarılı olmanın birinci koşulu olan seviyesinin en az orta -üstü olması başarının olmazsa olmaz kuralıdır.

Seviye istenilen düzeyde değil ise, asıl çarpıntı o zaman başlar ve öğrencideki IELTS sınavının ruh hali bozulur. Zira, içinde bulunduğu seviye, ile başarılı olamayacağını hisseden ve bilen öğrenci büyük bir telaşa ve heyecana kapılabilir. Hele IELTS sınavının tarihi daha önceden belirlenmiş ise, bu süre içinde bilgi açığı kapatılması zor olan bir düzeyde ise telaş başlar.

Öğrenci sınav tarihine kadar bu açığı kapatmak için arayışlara girer. Bunlardan biri de IELTS sınavı konusunda uzman bir hoca bulmaktır. Bu tür bir uzman hoca bulmakta oldukça sıkıntılı bir iştir. Çünkü, kendisinin konusunda uzman olduğunu söyleyen ama gerçekle hiç ilgisi olmayan bir çok söylem vardır internet ortamında. Böyle birini bulmakta zaman alır. Bu açığı kapatmak için, sağa sola soruşturmalar başlar ama bu sırada süre de kısalmaktadır. Öğrencinin geceleri bu telaş ve kargaşanın yarattığı IELTS sınavının ruh haliyle uyuması pek mümkün olmaz.

Hoca bulunsa bu kez de ortaya zaman sorunu çıkar. Sınav tarihine kadar olan süre içinde verilmesi gereken IELTS sınav eğitimi yetişir mi ? sorusu kafaları kurcalar durur. Ayrıca, sınav için seviye yeterli değilse, bu kez seviye açığını kapamak için yapılması gereken çalışmalar bu sürede tamamlanabilir mi ? sorusuna yanıt aranır.

Oysa, tüm bu Ielts sınavının ruh hali bozukluklarını yaşamadan bu iş gayet kolaylıkla çözülebilir. Bu işin çok basit bir sırrı var. Düşünmek, planlamak ve her şeye daha önceden başlamak.

Ielts Sınavının Ruh Hali

Diğer Yazılar

Leave a Comment