IELTS Sınıflarıyla İlk Dersler

IELTS Sınıflarıyla İlk Dersler Hakkında

IELTS Sınıflarıyla İlk Dersler Konusunda Bilgi

Herhangi bir IELTS birinci sınıfına dahil etmek istenilen üç şey:

IELTS Sınıflarıyla İlk Derslerde öğrenciler birbirleri ve öğretmenleri hakkında bir şeyler öğrenir
IELTS Sınıflarıyla İlk Derslerde sınav hakkında bir şeyler öğrenen öğrenciler bunu anlamaya çalışır. Daha sonra IELTS Sınıflarıyla İlk Derslerde öğretmen bu kez öğrencileri ve sınavla ilişkilerini öğrenir

Neyse ki, IELTS Sınıflarıyla İlk Derslerde birinci Bölümde Konuşma ile ilgili kişisel soruların varlığı, sınavı öğrenciler hakkında öğrenmeyle ve birbirlerini öğrenmeyle ilişkilendirmenin oldukça kolay olduğu anlamına gelir. Bir seçenek, öğrencilerin eşlerinin geçmişi, şimdiki ve gelecekteki İngilizce kullanımı, İngilizce çalışmaları, güçlü ve zayıf yönleri….

Öğretmen ayrıca kendilerinden daha geleneksel bir ihtiyaç analizi formu doldurmalarını isteyebilir. Hangi şekilde analiz yaparsanız yapın, IELTS öğrencisi hakkında bilmek isteyeceğiniz şeyler şunları içerir:

  • Akademik veya Genel sınava ilgi duyuyorlar mı
  • Hangi skora ihtiyaç duyacakları ve hangi amaçla sınava girmeyi planladıkları
    Daha önce almışlarsa ve eğer öyleyse puanları nelerdi
  • Denedikleri uygulama kağıtları hakkında benzer bilgiler
  • İngilizcede güçlü ve zayıf yanları hakkında daha genel fikirleri
  • Diğer dil öğrenme sınavlarındaki deneyimleri ve puanları
    İngilizceyi nasıl inceliyor ve kullanıyorlar,

Yukarıda önerilen Konuşma Birinci Bölüm sorularının bağlantısının yanı sıra, tartışmayı İngilizce öğrenmenin ve IELTS için çalışmanın en iyi yoluna taşıyarak Konuşma Üçüncü Bölümüne de bağlayabilirsiniz.

Görüş bildirme  üzerine bir sunumdan sonra, çevre ve teknoloji gibi daha fazla IELTS Konuşma Bölümü konularının tartışılmasına geçebilirler.

Dinleme belgesini sınav hakkında bilgi bulan öğrencilere de bağlayabilirsiniz. Sınav hakkında sınav tarzı sorular verin, örneğin sınav ve sınav ipuçlarıyla ilgili ifadeleri farklı makaleler ve makalelerin bölümleriyle eşleştirme, boşluklu cümleler veya Doğru / Yanlış / Kimse Bilmiyor ifadeleri. Görevi kendi sınav bilgisinden ve / veya tahmin edebileceklerinden yapmaya çalışırlar ve daha sonra kontrol etmek için öğretmenin sunumunu dinlerler. Sınav hakkında bir metin bularak veya yazarak Okuma belgesine de aynı şekilde bağlantı verebilirsiniz. Sınavın bazı kısımlarını ifadelerle ve boşluklu ifadelerle eşleştiren Doğru / Yanlış yanı sıra, paragrafları konuları ile etiketlemek zorunda oldukları görevleri de yapabilirler.

IELTS Sınıflarıyla İlk Derslerdeki faaliyetler daha genel olarak sınavda ihtiyaç duyacakları beceriye  de bağlanabilir. Bağlantı eklemek için deneyebileceğiniz şeyler:

Hızlı okuma
Gözden geçirme ve tarama
Belirli bilgileri dinleme
Yanlış çoktan seçmeli seçenekleri ortadan kaldırma
Diyagramları, tabloları, haritaları ve grafikleri tanımlayan dil
Tipik deneme ifadeleri
İfadeleri bağlama
Planlama ve paragraflama
Paragraf konularını belirleme
Gelecek hakkında konuşmak
Akademik kelime dağarcığı
Fikir vermek
Tipik IELTS konuları için kelime dağarcığı