IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanırsınız

IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanırsınız?

IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ?

1 – Ielts Sınavı ( Birebir Özel Ielts  Dersi )
2 – Ielts Sınavı ( 4 Kişilik Gruplarla Ielts  Dersi )

IELTS sınavına nasıl hazırlanırsınız sorusuna yanıt vermeden önce sınavın ne olduğunu bilmek gerekir.  IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi anlamına gelir ve test konuşma İngilizcesinin okunması, yazılması, konuşulması ve anlaşılması ile ilgili bölümleri içerir. Teste girenler 1 ile 9 arasında bir puan alıyor. 1 puan en düşük, 9 ise mümkün olan en yüksek puan. IELTS’i İngilizce konuşulan bir ülkedeki bir üniversitede okumak ya da bir iş için İngilizce dil yeterliliğini göstermek üzere almak için alıyorsanız, geçmek için 7 veya daha yüksek bir puan almanız gerekir. IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanırsınız gibi bir sorunun yanıtı ancak  IELTS’e erken hazırlanmaya başlamak  ve başarı şansınızı artırmak için hedefli stratejiler kullanmak gereklidir.!

1 – Sınav tarihinden 6 ila 8 hafta önce çalışmaya başlayın. İngilizce becerilerinizin IELTS sınavına girmek istediğiniz kadar geliştiğini hissettiğinizde, sınava katılın. Ancak , sınava çalışmak için en az 6 hafta kendinize izin verin .

 2- Neye odaklanacağınıza karar vermek için güçlü ve zayıf yönlerinizi değerlendirin. IELTS sınavı okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerini içerir. Neye odaklanmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olmak için güçlü ve zayıf yönlerinizi düşünün.

 • Örneğin, İngilizce okuma ve yazma konusunda üstünseniz, ancak konuşmalara katılmakta daha zorlanıyorsanız, sınavın dinleme ve konuşma bölümleri için çalışmaya daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz..

3 – Çalışmalarınızı yönlendirmek için bir IELTS kitabı veya çalışma kılavuzu edinin. Çevrimiçi olarak birçok ücretsiz çalışma rehberi ve materyali var ya da bir çalışma kitabını yerel kütüphanenizden kontrol edebilir ya da bir kitapçıdan ya da çevrimiçi bir çalışma kılavuzu satın alabilirsiniz.

4 – Ekstra yardım almak için bir IELTS hazırlık kursu bulun. Ücretsiz ve ücretli IELTS kursları mevcuttur. Kursların bazıları kişisel, bazıları ise çevrimiçidir. Size uygun bir kurs bulun ve ek çalışma süresi, rehberlik ve püf noktaları için kayıt olun.

  • Diğer anadili İngilizce olanlarla İngilizce konuşma
  • İngilizce konuşmayı öğrenen diğer insanlarla pratik yapmak
  • İngilizce çalışma grubuna katılmak
  • İngilizce konuşan bir uygulamayı kullanma [7]Bir IELTS sınavına hazırlık kursuna giriş imkanınız yoksa İngilizce kursuna katılmak da yararlı olacaktır.

   1- İngilizce konuşma becerilerinizi mümkün olduğunca sık uygulayın. IELTS’nin konuşma kısmı sadece yaklaşık 11 ila 14 dakika sürer, ancak her zaman sınav görevlisiyle konuşacaksınız. Testin bu bölümünde, sınav görevlisi size kendiniz hakkında genel sorular soracak ve cevap vermeniz gerekecektir. Ardından, sınav görevlisi size belirli bir konuda soru içeren bir kart verecektir. Söylemek istediğinizi hazırlamak için 2 dakikanız olacak ve 1-2 dakika konuşmanız gerekecek.