Kanada için IELTS

Kanada için IELTS Hakkında

Kanada için IELTS Hakkında Bilgi

Kanada için IELTS konusu ayrı irdelenmeli çünkü Kanada için IELTS Kanada’ya gitmek isteyenler için gereklidir. Ayrıca, Kanada’da resmi dillerin birinde veya her ikisinde iletişim kurabilmek ve çalışabilmek göçmenlere hem sosyal hem de iş piyasasında yardımcı olmaktadır. Kanada için IELTS ile Dil yeterliliğinin kanıtı bazı Kanada göçmenlik kategorileri için bir seçim faktörüdür ve Kanada’da istihdam için anahtar bir gerekliliktir. Kanada’ya yakın zamanda gelmiş ve gelecekteki muhtemel göçmenlerin Kanada iş yerine başarılı bir şekilde entegre olabilmeleri için Kanada için IELTS  aracılığıyla hangi düzeyde dil yeterliliğine ihtiyaç duydukları hakkında bilgiye ihtiyaçları vardır.

Kanada Dil Deneyleri

Kanada Dil Deneyleri (CLB), yetişkin göçmenlerin Kanada’ya yönelik İngilizce yeterliliklerini tanımlamak, ölçmek ve tanımak için ulusal standarttır. CLB ölçekleri farklı iletişim düzeylerini tanımlar. Ölçekler, İngilizceyi ikinci veya ek dil (ESL / EFL) olarak kullanan yetişkinlerin gerçek hayattaki görevlerini yerine getirme yeteneklerine dayanmaktadır. Ölçekler başlangıç, orta ve ileri olmak üzere üç aşamada düzenlenmiş 12 ölçütten oluşmaktadır. Her aşamanın dört seviyesi vardır: başlangıç, gelişme, yeterli ve ileri. Dört dil becerisi için kriterler vardır, çünkü bireyler farklı alanlarda güçlü ve zayıf yanlara sahip olabilir.

Kanada’ya Göçmenlik – Federal Kalifiye Eleman (Ekspres Giriş)

Kanada’ya göç, insanların ülkede ikamet etmek için Kanada’ya göç ettikleri süreçtir. Bu bireylerin çoğu Kanada vatandaşı olur. Federal Kalifiye İşçi sınıfı kapsamında Kanada Daimi İkamet başvurusuna hak kazanabilmek için en az 67 puan almanız gerekir. Dil becerileriniz için 28 puana kadar puan alabilirsiniz. Yurttaşlık ve Göçmenlik Kanada (CIC) tarafından onaylanmış bir dil sınavına katılarak dil becerilerinizi kanıtlamanız gerekir.

Kanada için IELTS Genel Eğitimi Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) tarafından İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. IELTS sonuçları Kanada vatandaşlığı için de kabul edilmektedir.

Kanada’da Eğitim

Kanada’da üniversiteler, yine de öğrenim ücretleri ödemeniz gerekmesine rağmen, kısmen hükümet tarafından finanse edilen bağımsız kurumlardır. Üniversiteler birçok disiplinde ve derste farklı derecelerde derecelere yol açan programlar sunmaktadır. Kanada’daki birçok üniversitede resmi eğitim dili İngilizcedir.

Normal olarak, aşağıdaki koşullardan herhangi birini karşılıyorsanız, İngilizce yeterlilik belgesi göndermeniz gerekmez:

 

  • Anadil (günlük olarak hala öğrenilen ve kullanılan dil) İngilizce’dir
  • İngilizce’nin eğitim dili olduğu tanınmış bir yabancı kuruluştan lisans veya yüksek lisans derecesi almış (veya almak üzere)
  • Kanada veya Amerika Birleşik Devletleri’nde tanınmış bir kurumdan lisans veya lisansüstü derecesi almıştır
  • İngilizce’nin kabul edilen birincil dil olduğu bir ülkede, en az dört yıl boyunca üniversitede yaşamış ve öğrenim görmüştür veya bu meslekte çalışmıştır.