Genel 

Ielts de Kesin Başarı

IELTS DE KESİN BAŞARI KAZANMAK İÇİN

Ielts de Kesin Başarı Yolu

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

  • IELTS’te  kesin başarı kazanmanın tek ve gerçek yolu çok iyi bir akademik kelime bilgisine sahip olmaktan geçer. Bunu sağlamak için de sınava hazırlananların mutlaka çok iyi bir kelime haznesine sahip olmaları eğer bu şekilde bir kelime dağarcıkları yoksa, bunu sağlamak ve elde etmek için çok sıkı  çalışmaları gerekir.
  • IELTS sınavı için, iyi bir akademik kelime bilgisine ve haznesine sahip olmak, sınavda okuma parçalarına verilmesi gereken yanıtlarda ve parçanın anlaşılmasında çok büyük rol oynar ve iş  görür.
  • Ayrıca, iyi bir akademik kelime haznesi yazılan yazımlarda kullanılan kelimelerin kalitesini ve kurulan cümlelerin etkisini güçlendirir.
  • Demek oluyor ki, çok sayıda akademik kelime bilmek hem okuma parçalarında işe yarar hem de yazımda büyük bir etki yaratarak IELTS’te  kesin başarı sağlanmasına neden olur.
  • Bu etkiyi yaratmak için sınava hazırlananların akademik kelime çalışmaları yapmaları gerekir de nasıl çalışılması gerektiği de ayrı bir tartışma konusu yaratır. Her insanın çalıştığını özümseme yöntemi bir birinden farklıdır ama İngilizce de akademik kelimelerin  özümsenmesi için özel bir çalışma yapmak gerekir. Kelimelerin özümsenmesi ve gerektiği anda kullanılması için şiir gibi kelimelerin ezberlenmesi kesinlikle yanlış bir yöntemdir.
  • Akademik kelimelerin geliştirilmesi için, bu kelimeleri içeren ve bu konuda içinde özel çalışmalar bulunan kitapların tercih edilmesi en doğru yöntemdir. Bu tür kelimeler ancak ve ancak cümle içinde kullanılarak akılda kalıcı bir hale getirilir. Hatta gerekirse, çalışılan kitabın da dışına çıkılarak özel bir biçimde aday öğrencilerin bu kelimeleri içeren kendilerine özgü cümleler kurması çok akıllıca bir metottur ve IELTS’te  kesin başarı sağlanmasına katkı yapar.


Diğer Yazılar

Leave a Comment