Genel 

Ielts Sınavına Hazırlık Merkezi

Ielts Sınavına Hazırlık Merkezinde Eğitim

Ielts Sınavına Hazırlık Merkezi Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Sınavına Hazırlık Merkezi  ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi )
2 –  Ielts Sınavına Hazırlık Merkezi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Hazırlık Eğitimi )

IELTS sınavına hazırlık merkezimizde özel kurulan IELTS sınavına hazırlık merkezi departmanlarında düzenlenen IELTS sınavına hazırlık merkezine özgü ve özel programlarla , konusunda uzman hocalardan IELTS eğitimi almak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalıktan yararlananlar IELTS sınavında mutlu sona erişir.)

IELTS sınavına hazırlık merkezinde, eğitim almak amacı ile gelen ve IELTS sınavına hazırlık merkezindeki programa katılan aday öğrenciler, IELTS sınavının tüm özellikleri, karakteristikleri ve karşılaşacak bütün güçlükleri düşünülerek ve tüm bunların üzerine, sınavda öğrencinin başarı şansını % 100 arttıracak IELTS sınav teknikleri ve IELTS sınav taktikleri bilgi ve becerileri de eklenerek eğitilir. IELTS sınavında, sınava katılan öğrencinin  şansını artıracak en önemli unsurlardan biri olan ” akademik kelime bilgisi ” yapılan özel çalışmalarla geliştirilerek öğrencinin hem bildiği kelime sayısı çoğaltılır hemde kelime bazında özellikle okuma parçalarında karşılaşabileceği  zorlukların önüne geçilir. Bu şekilde aday öğrenci IELTS sınavına hazırlık merkezinde sadece kelime bazında değil aynı zamanda okuma ve yazı yazma konusunda da bilgi açısından desteklenmiş olur.


Ielts Sınavına Hazırlık Merkezinde, 
İngilizce seviyeleri Genel İngilizce düzeyini aşmış aday öğrenciler, 4 temel konuda eğitim alırlar. Konuşma ( speaking ), yazma ( writing ) , listening ( dinleme)  ve okuma ( reading ). Fakat isteyen aday öğrenciler IELTS sınavına hazırlık merkezi programları ile yeterli olduklarına inandıkları bölümler için ders almayarak sadece yetersiz oldukları bir yada 2 bölümle ilgili eğitim de alabilirler. Eğitimler sırasında, aday öğrencilere IELTS sınavında yer alan tüm bölümlerle ilgili bilginin yanında,  bölümü içeren konularla ilgili IELTS sınav teknikleri ve IELTS sınav taktikleri eğitimi de ayrıntılı bir biçimde verilir. Verilen bu eğitim sayesinde, sınavda sorulan soruların doğru ve doğru olduğu kadar hızlı bir şekilde yanıtlanması sağlanır. Zira, IELTS  sınavı sadece soruları doğru yanıtlamak değil aynı zamanda verilen süre içinde bitirmek demek anlamına da gelir. Yani sınav bir tür zamana karşı yarış şeklindedir. Bilgilerin  ve soruların tamamlanması gerekir.


Ielts Sınavına Hazırlık Merkezinde, 
tüm sayılanların yanı sıra, sınavda başarıda anahtar görevi gören ” akademik kelime bilgisini ” geliştirici çalışmalar da aday öğrencilere yaptırılır. Bunun için, IELTS sınavına hazırlık merkezinde özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar aday öğrencilere verilerek çalışmaları istenir ve yapılan çalışmalar tarafımızdan yakın bir şekilde izlenir. Çalışmayanlar uyarılır. Zira, ne kadar çok akademik kelime bilinirse IELTS sınavının o kadar kolaylaşacağı gerçeğini bilenlerdeniz. 

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment