Genel 

IELTS Sınavına Neden Girelim?

IELTS Sınavına Neden Girelim? ile İlgili Bilgiler

IELTS Sınavına Neden Girelim? Sorusunun Yanıtı

1 – IELTS Sınavı ( Birebir Özel IELTS Sınavı Eğitimi )
2 – IELTS Sınavı ( 4 Öğrenci ile  IELTS Sınavı Eğitimi )

IELTS sınavına neden girelim sorusunu sorana Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır da ondan denir.
Ama  IELTS sınavına neden girelim? Ve neden IELTS hazırlık kursuna  katılmak gerekiyor ? Görünen o ki, birçok harika neden var, ama önce, IELTS’in nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi verelim.

IELTS nasıl çalışır?

IELTS sınavı öğrencileri dört alanda değerlendirir: dinleme, konuşma, okuma ve yazma. İlginç bir şekilde, testin bir başarılı veya başarısız sistemi yoktur. İngilizce konusunda uzman bir kullanıcı olmak üzere 0 ile 9 arasında bir ölçekte sıralanacaktır. Sınava girme nedeninize  bağlı olarak, belirli bir puan almanız gerekecektir. Genel Seviye 4 Öğrenci Vizesi için İngiltere’de, genel olarak 5.5 ve test ettiğiniz dört alanın her birinde elde etmeniz gerekir.

Bu, sadece sınava girmeniz ve en iyisini ummanız gerekmeyeceği, aynı zamanda buna da hazırlanmanız gerektiği anlamına gelir . İngilizce Akademik Eğitimin IELTS sınavı hazırlık kursu ile başarılı olmanız için gereken beceri ve bilgiler size verilecektir.

1. Uluslararası üniversitelere girmenize yardımcı olacaktır

IELTS sınavına neden girelim sorusunun yanıtlarından biri de IELTS yeterliliğine sahip olmamız ve beraberinde birçok fırsat getirmesidir. İngiltere veya İrlanda’daki bir üniversitede okumak istiyorsanız, IELTS tam da ihtiyacınız olan şey! Birçok büyük üniversite kabul koşulları için bu İngilizce dil sınavını ister ve ihtiyacınız olan puan hangi üniversiteye gitmek istediğinize bağlıdır.

2. Kariyeriniz için harika

IELTS sınavına neden girelim çünkü  dünyanın en popüler İngilizce dil sınavı olan IELTS yeterliliği, dünya çapında tanınmakta ve 140’tan fazla ülkede 10.000’den fazla kuruluş tarafından kabul edilmektedir de ondan  . İster çok uluslu bir şirkette, ister eğitimde, hatta devlette çalışmak isteyin, IELTS sertifikanızdaki iyi bir sonuç kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

IELTS sınavı, dinleme, konuşma, okuma ve yazma konusunda adayları değerlendirir ve sınavın katı niteliği nedeniyle, sonuçlarınızın İngilizce dil becerilerinizin gerçek bir yansıması olduğundan emin olabilirsiniz.

4. Amerikan ve İngiliz İngilizcesini kapsar

Bildiğimiz gibi, Amerikan ve İngiliz İngilizcesi arasında bazı farklılıklar vardır ve İngilizce dil sınavına girme nedenlerinize bağlı olarak, birini diğerinden daha fazla bilmeniz gerekebilir. Neyse ki, IELTS sınavı hem Amerikan hem de İngiliz İngilizcesini kapsar , bu nedenle İngilizcenizi hangi ortamda kullanırsanız kullanın, IELTS sınavınız için öğrendiğiniz İngilizce alakalı olacaktır.

5. Yaygın olarak kullanılabilir

Sınava girmek ve ihtiyacınız olan puanı almak için bir hazırlık kursu gereklidir.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment